«قاب تجلی» جدیدترین آثار چهره‌های ماندگار هنری را نمایش می‌دهد

به گزارش هنردستان: دبیر نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران از نمایش جدیدترین آثار هنری هنرمندان برجسته چهره ماندگار در قالب نمایشگاه «قاب تجلی» خبر داد.

محمود اسعدی دبیر نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران با عنوان «قاب تجلی» درباره برگزاری این نمایشگاه  گفت: در تداوم نمایشگاه قبلی آثار چهره‌های ماندگار ایران که سال گذشته در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، دومین نمایشگاه از آثار هنرمندانی که به عنوان چهره‌های ماندگار معرفی و تقدیر شدند، ۶ تا ۱۵ مهرماه در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: علاوه‌بر این، استادهایی نیز در این نمایشگاه حضور دارند که کاندیدای چهره‌های ماندگار بودند و ما از آن‌ها برای حضور در نمایشگاه دعوت کردیم.

اسعدی تاکید کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه «قاب تجلی» تداوم جریان اصیل انتخاب چهره‌های ماندگار در کشور است.

وی درباره استادان حاضر در نمایشگاه «قاب تجلی» گفت: آثاری از مرتضی ممیز و محمود ماهرالنقش که مرحوم شده‌اند به همراه آثاری از محمود فرشچیان، محمد احصایی، غلامحسین امیرخانی، نصرالله افجه‌ای، جلیل رسولی، یدالله کابلی، کیخسرو خروش، محمدحسین حلیمی، محمد سلحشور، عباس اخوین، علی‌اکبر صادقی، حبیب‌الله آیت‌اللهی، عبدالصمد حاج صمدی، امیر احمد فلسفی، جواد بختیاری، علی شیرازی، اسرافیل شیرچی و عین الله صادق‌زاده در نمایشگاه «قاب تجلی» به نمایش درمی‌آید. از هر استاد حاضر در این نمایشگاه حداقل دو اثر جدید به نمایش گذاشته می‌شود.

دبیر نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران «قاب تجلی» درباره انتخاب آثار برای این نمایشگاه اظهار کرد: انتخاب آثار بر اساس انتخاب اساتید بوده است، چون هدف نمایش جدیدترین آثار هنری هنرمندان برجسته است و هدف فروش آثار نیست گرچه ممکن است فروش نیز به صورت موردی اتفاق بیفتد. همچنین ممکن است در روزهای برگزاری نمایشگاه، برنامه‌های جنبی نیز تدارک دیده شود که اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش مهر، نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران با عنوان «قاب تجلی» به اهتمام ماهنامه چهره‌های ماندگار و همکاری خانه هنرمندان ایران از روز جمعه ۶ تا ۱۵ مهرماه در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »