هیروکازو کورئیدا به عنوان اولین آسیایی جایزه «دونوتسیا» را گرفت

به گزارش هنردستان: هیروکازو کورئیدا به عنوان اولین آسیایی جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم سن سباستین را از آن خود کرد.

 به نقل از ژاپن تایمز، هیروکازو کورئیدا به عنوان اولین آسیایی روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم سن سباستین را از آن خود کرد. کورئیدا اوایل سال جاری جایزه نخل طلای کن را برای فیلم «دله‌دزدها» بدست آورده بود.

این کارگردان ژاپنی در این مراسم که در شمال اسپانیا برگزار می شد از دریافت جایزه یک عمردستاورد «دونوتسیا» ابراز خوشحالی کرد و در هنگام دریافت جایزه به شوخی گفت: من فقط نیمی از مسیر حرفه ایم را رفته ام و به همین دلیل احساس می کنم جایزه یک عمر دستاورد برای من کمی زود است.

جایزه افتخاری «دونوتسیا» در سال ۱۹۸۶ به جشنواره فیلم سن سباستین افزوده شد و در طی این سال ها نام های بزرگی چون گرگوری پک، بت دیویس، آل پاچینو، رابرت دنیرو، مریل استریپ و داستین هافمن موفق به دریافت آن شده اند.

کورئیدا تاکنون چهار بار در بخش مسابقه رسمی جشنواره سن سباستین حضور یافته و ۲ بار جایزه بهترین فیلم از دیدگاه مخاطبان را بدست آورده است.

در جشنواره سن سباستین امسال همچنین فیلم «دله‌دزدها» ساخته این کارگردان که توانست نخل طلای کن ۲۰۱۸ را بدست آورد به نمایش گذاشته شد.

فیلم «دله‌دزدها» ساخته کورئیدا یک تراژدی خانوادگی درباره‌ی دله‌دزدهایی‌ست که از راه دزدی امرار معاش می‌کنند.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »