تغییر ذائقه نسل‌ آینده با گالری‌‎گردی/ ممنوعیت بچه‌ها منطقی نیست

به گزارش هنردستان: مدیر گالری ساربان معتقد است ذائقه تصویری نسل‌های آینده می‌تواند از طریق گالری‌‎گردی تربیت شود و ممنوعیت بازدید بچه ها از نمایشگاه های تجسمی را امری غیرمنطقی دانست.

سجاد باغبان ماهر مدیر گالری ساربان درباره این موضوع که برخی گالری ها اجازه حضور بچه ها را نمی دهند  گفت: این موضوع را شنیده بودم و حتی در برخی دعوتنامه‌هایی که برای من می‌آید نیز دیده‌ام که حضور کودکان زیر ۱۰ یا ۱۲ ساله را ممنوع اعلام کرده‌اند. من از اجرای این رویه تعجب کردم ولی تا به حال با گالری‌دارهایی که این قانون را دارند گفتگو نکردم. به نظرم هیچ دلیل منطقی برای این قاعده وجود ندارد.

وی بیان کرد: اینکه اساساً هنرهای تجسمی و فضای گالری‌ها؛ منهای برخی نمایشگاه‌های ویژه، خیلی مناسبتی با کودکان ندارد حرف بجا و درستی است، اما تاکید بر ممنوع بودن حضور کودکان در گالری‌ها به نظرم غیرمنطقی است.

باغبان ماهر با تاکید بر تغییر ذائقه تصویری نسل آینده از طریق گالری‌گردی گفت: فرهنگ تجسمی در ایران نسبت به فرهنگ کلامی و ادبی، فرهنگی حاشیه‌ای محسوب می‌شود، یعنی اینقدر که شعر و ادبیات در لایه‌های فرهنگ ما رسوخ کرده است و بخش جدی فرهنگ ایرانی را تشکیل می‌دهد، اصولاً هنرهای تجسمی و تصویری این جایگاه را ندارند البته بین هنرهای مدرن سینما جایگاه بهتری دارد.

وی افزود: به نظر من اگر ذائقه تصویری نسل‌های آینده از طریق گالری‌‎گردی تامین و تربیت شود، اتفاق باارزشی خواهد بود.

مدیر گالری ساربان در پایان اظهار کرد: به نظرم گالری‌گردی کودکان اتفاق خوبی است و واقعاً دلیلی برای ممنوعیت حضور آنها در گالری‌ها نمی‌بینم.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »