تشکیل کمیته بین‌الملل برای اکران فیلم‌های کوتاه در خارج از کشور

به گزارش هنردستان: رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران از تشکیل کمیته بین الملل انجمن برای اکران متنوع تر فیلم های کوتاه در خارج از کشور خبر داد.

مهدی بوستانی رییس جدید هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا)  با اشاره به برنامه های پیش روی انجمن گفت: سیاست های انجمن فیلم کوتاه ایران با تغییر هیات مدیره تغییر چندانی نخواهد کرد و تنها برنامه های جدید را طراحی و دنبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیات مدیره جدید انجمن فیلم کوتاه به تازگی کار خود را آغاز کرده است، بیان کرد: سه نفر از اعضای سابق تیم قبلی نیز در تیم جدید حضور دارند و در تلاش هستیم با همکاری همدیگر فعالیت هایی را که در هیات مدیره قبلی نیمه کاره مانده است دنبال کنیم.

رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران ادامه داد: تلاش می کنیم در سیاست های کلان این انجمن از اعضای مختلف حمایت کنیم به عنوان مثال در گذشته افرادی که جزو اعضای فعال، مطرح و جایزه‌بگیر در سطح داخلی و بین المللی نبودند، دیده نمی شدند و یا کمتر به آنها پرداخته می شد ولی ما تلاش می کنیم شرایط برای دیدن آثار همه اعضا فراهم شود.

وی تاکید کرد: زمانی که حرف از اکران فیلم های کوتاه می شود معمولا آثاری که توانسته اند در جشنواره های خارجی و داخلی جوایزی کسب کنند، فرصت نمایش پیدا می کنند اما ما در تلاش هستیم تا آثاری را که کمتر امکان دیده شدن داشته اند هم برای نمایش آماده کنیم و امیدوارم بتوانیم شرایطی را برای نمایش هفتگی فیلم های کوتاه فراهم کنیم تا آثار همه اعضای انجمن دیده شود.

بوستانی ابراز امیدواری کرد برای اجرایی شدن این طرح بتوانند یک روز در هفته سالن نمایش خانه سینما را برای نمایش فیلم های کوتاه داشته باشند.

وی با اشاره به تلاش برای نمایش فیلم های کوتاه در خارج از ایران نیز بیان کرد: در تلاش هستیم تا با فعال کردن کمیته بین الملل این انجمن، فیلم های کوتاه ایرانی در هفته های فیلم کشورهای مختلف نمایش داده شود.

رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ادامه داد: تا امروز براساس روابط شخصی فیلمسازان، آثار سینمای کوتاه در خارج از ایران نمایش داده می شد اما تصمیم داریم با ایجاد ارتباط بیشتر، تعداد آثار بیشتری را برای هفته های فیلم خارج از کشور ارسال کنیم که شامل گونه های مختلف این سینما باشد.

بوستانی در پایان درباره نمایش فیلم های کوتاه نهمین جشن مستقل فیلم کوتاه گفت: تا آنجا که می دانم قرار است مانند گذشته شرایط نمایش فیلم های حاضر در جشن مستقل فیلم کوتاه از سوی دبیر این دوره از جشن فراهم شود.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »