سیف‌الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران شد

هنردستان: سیف‌الله صمدیان در یکصدونودویکمین جلسه هیات مدیره انجمن عکاسان ایران به‌عنوان رییس هیات مدیره انجمن به مدت یک سال انتخاب شد.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، یکصد و نود و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن عکاسان ایران با موضوع «انتخاب رییس هیات مدیره دوره جدید» با حضور اعضای هیات مدیره برگزار شد و سیف‌الله صمدیان به‌عنوان رییس، فرزاد هاشمی به‌عنوان نایب رییس هیات مدیره و افشین شاهرودی به‌عنوان خزانه‌دار انجمن انتخاب شدند.

 

در این جلسه مسعود زنده‌ روح کرمانی، افشین شاهرودی، سیف‌الله صمدیان، فرزاد هاشمی، ابراهیم صافی، حسن غفاری و محمدمهدی رحیمیان به‌عنوان اعضای اصلی و مجید ناگهی و سیدعباس میرهاشمی به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره و کمال‌الدین شاهرخ بازرس اصلی و بابک برزویه بازرس علی‌البدل برگزار شد.

چگونگی پیشبرد اهداف انجمن در آینده و مسئولیت‌های روبه افزایش هیات مدیره و رییس آن به تناسب توسعه انجمن و شکل‌گیری و راه‌اندازی کمیته‌ها با واکاوی افق آینده انجمن در کمیته‌های راهبردی، همایش‌ها و تشکل‌ها در ماه‌های گذشته در این جلسه بررسی شد.

در این جلسه از تلاش‌های مسعود زنده‌روح کرمانی در سه سال ریاست هیات مدیره انجمن عکاسان ایران برای انسجام در برنامه‌ریزی فعالیت‌های انجمن قدردانی شد.

سیف‌الله صمدیان، عکاس و فیلمسازی است که گردآوری و انتشار نخستین دوره کتاب‌های جنگ تحمیلی و برگزاری ۱۴ دوره جشن تصویر سال از فعالیت‌های او به‌شمار می‌رود. فیلم «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» از ساخته‌های صمدیان است که از تابستان امسال مورد توجه مجامع بین‌المللی و جشنواره‌های سینمایی قرار گرفت و در این دوره از تصویر سال در خانه هنرمندان ایران نمایش داده شد.

فرزاد هاشمی پیش از این، یک دوره ریاست انجمن عکاسان ایران را برعهده داشته و در سه سال ریاست مسعود زنده‌روح کرمانی در هیات مدیره انجمن، نایب رییس انجمن بود.

همچنین مصوب شد تا نوبت دوم مجمع عمومی سال ۱۳۹۵ انجمن عکاسان ایران، مطابق مفاد اساسنامه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه جاری در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شود.

نوبت دوم مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران در سال جاری به منظور ارائه گزارش هیات مدیره و بازرس، گزارش خزانه‌دار و تصویب ترازنامه مالی و بودجه انجمن و انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل بازرس انجمن برگزار می‌شود و انجمن عکاسان از تمام اعضا دعوت می‌کند تا در این مجمع شرکت کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید