خوانندگان ایرانی در اروپا و کانادا می‌خوانند/ برنامه اجراها

به گزارش هنردستان: تعدادی از گروه ها و خوانندگان موسیقی کشورمان در ایامی که کنسرتی در کشورمان برگزار نمی‌شود، برنامه هایی را برای اجرای زنده در اروپا و کانادا تدارک دیده اند.

 در حالیکه در ماه های محرم و صفر خوانندگان و گروه های موسیقی در ایران برنامه ای ندارند، تعدادی از گروه ها و خوانندگان مطرح موسیقی کشورمان برنامه هایی را در برخی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی پیش بینی کرده اند.

گروه موسیقی «شمس» به سرپرستی کیخسرو پورناظری و خوانندگی همایون شجریان روز سوم مهر ماه سال جاری در قالب جشنواره بین المللی موسیقی عرفانی قونیه کنسرت هایی را برگزار کرد که در این اجراهای زنده سهراب پورناظری و تهمورس پورناظری گروه اصلی نوازندگان را تشکیل می دادند.

شهرام ناظری و حافظ ناظری نیز از روزهای پایانی مهر ماه تور کنسرت کانادا را آغاز می کنند. این اجراهای زنده روز ۲۱ مهر ماه در اتاوا، ۲۲ مهر در شهر مونترال، ۲۹ مهر در تورنتو، ۵ آبان در کالگری و ۶ آبان در ونکوور میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی است.

علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی با همراهی سارا رسول زاده و حامد شفیع خواه  نیز با دعوت تئاتر ملی سوئد و همکاری جشنواره‌ موسیقی جهانی «شیستا» و  انجمن فرهنگی سوئد،  پروژه «شط رنج» را به کارگردانی سهیلا گلستانی روز ششم آبان ماه در سالن موزیکالیکای استکهلم روی صحنه می برد. این آهنگساز  با همراهی محمدرضا مرتضوی آبان ماه در سالن فیلارمونی کلن نیز روی صحنه خواهد رفت.

محسن یگانه خواننده موسیقی پاپ هم روزهای هفتم مهر در دوسلدورف آلمان، دهم مهر در اشتوتگارت،  ۲۱ مهر در بروکسل بلژیک و ۲۴ مهر در وین اتریش کنسرت های اروپایی خود را اجرا می کند.

گروه های «ماکان بند» و «پازل بند» نیز روزهای ۲۱ و ۲۸ مهر ماه کنسرت مشترکی را در شهرهای تورنتو و ونکوور برای طرفداران خود برگزار می کنند.

بهنام بانی دیگر خواننده پاپ هم روزهای هفتم و هشتم مهر مجموعه کنسرت هایی را در شهرهای منچستر و لندن برگزار می کند.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »