«شب‌های بخارا» به وودی آلن رسید

به گزارش هنردستان: سیصد و هفتاد و دومین شب از شب‌های بخارا به مناسبت انتشار ویژه‌نامه مجله «کاروان» درباره وودی آلن، به این هنرمند سینمای جهان اختصاص یافت.

 در شب وودی آلن، پرویز جاهد، شیوا اردوئی، فرزانه قوجلو به وجوه گوناگون زندگی حرفه‌ای این کارگردان مولف هالیوود می‌پردازند. در فیلمی مستند نیز شاهد بخش هایی از زندگی حرفه‌ای او خواهیم بود و از هفدمین شماره مجله «کاروان» ویژه وودی آلن رونمایی خواهد شد.

وودی آلن بازیگر، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان آمریکایی در اول دسامبر ۱۹۳۵ در بروکلین نیویورک به دنیا آمد. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان نویسنده کتاب‌های طنز و سپس کمدین روی صحنه آغاز کرد و سپس در دهه ۶۰ میلادی به فیلمسازی روی آورد.

وی ۱۹ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده ‌است؛ یک اسکار برای بهترین کارگردانی و سه اسکار برای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی.

این برنامه یکشنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۷، ساعت ۵ عصر در محل خانه گفتمان شهر (وارطان) واقع در میدان فلسطین، ضلع جنوب غربی خیابان طالقانی پلاک ۵۱۴ برگزار خواهد شد.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »