رادیویی برای ناشنوایان!

به گزارش هنردستان: «رادیو برای ناشنوایان هم شنیدنی می‌شود!» این گفته عجیب مدیر رادیوسلامت و روز جهانی ناشنوایان بهانه ای شد تا درباره این ایده، با فاطمه شهبازی یکی از سردبیران این شبکه گفتگو کنیم

 

همین چندوقت پیش بود که چند جوان در ویدیوهایی، ترانه‌ موسیقی‌های محبوب روز را به زبان اشاره برای ناشنوایان لب‌خوانی کردند: «موزیک به زبان اشاره!» این ایده آن‌قدر شیرین بود که برای آدم‌های شنوا هم جذابیت داشت و هنوز هم در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد.

 

قصه رادیو هم همین است. «رادیو» و «مخاطب ناشنوا» یعنی کنار هم نشستن دنیایی سکوت در کنار دریایی از موسیقی و صدا، طوری که انگار حتی فکر دوستی این دو غیر ممکن به نظر می‌رسد. اما برنامه سازان رادیو سلامت می‌گویند قرار نیست بین این همه برنامه آموزشی و پزشکی، مخاطب ناشنوا را فراموش کنند؛ حتی اگر این کار از نظر علم رسانه، به قیمت تغییر کارکرد رادیو تمام شود.

آنها از هفته پیش و از روز جهانی زبان اشاره، یکشنبه ها ساعت ۱۵- ۱۶ با پخش زنده اینترنتی از فضای استودیو، میهمان خانه‌های ناشنوایان و کم‌شنوایان هستند. در این «مجله پزشکی» علاوه بر کارشناسان، مجریان آشنا به زبان اشاره هم حضور دارند تا موضوعات مهم پزشکی را با مخاطب ناشنوا و کم شنوا درمیان بگذارند.

به عبارت بهتر ناشنوایان گرامی می‌توانند از طریق رابط ناشنوایان برنامه‌های رادیوسلامت را به صورت تصویری ببینند و با آن ارتبط برقرار کنند. 

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »