خسرو یحیایی از استادان فتوژورنالیسم در ایران درگذشت

به گزارش هنردستان: خسرو یحیایی، استاد بازنشسته دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و متخصص در حوزه فتوژورنالیسم درگذشت.

 زنده‌یاد یحیایی از دانشگاه میشیگان فارغ التحصیل شده بود و سال‌های متمادی در دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، به تدریس دروسی مانند صفحه‌آرایی، فتوژورنالیسم و ارتباطات تصویری به دانشجویان ارتباطات، مشغول بود.

وی در حوزه سینما هم دستی بر آتش داشت؛ «زنجیری» محصول سال ۱۳۵۲ تنها فیلم کارنامه او بود که فرهاد مهراد، ترانه مشهور «اسیر شب» را برای آن خواند.

داستان «اعتصاب رنگ‌ها و قهوه با کرم شب‌تاب: هنگامی که هم‌آهنگی از دست می‌رود» هم از جمله آثار مکتوب زنده‌یاد یحیایی است.

نسل جدید دانش‌آموختگان رشته روزنامه‌نگاری که طی سه‌چهار دهه اخیر وارد این حرفه شده‌اند، از تکنیک‌های مربوط به صفحه‌آرایی و ارتباطات تصویری که این استاد فقید فتوژورنالیسم سر کلاس‌های خود آموزش می‌داد، بهره‌های فراوانی برده‌اند.

بر اساس این گزارش، هنوز از زمان برگزاری مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد یحیایی خبری منتشر نشده است اما شنیده‌ها حاکی از این است که پیکر این استاد فقید علوم ارتباطات، پس از تشییع در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده می‌شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »