زن فیلم‌ساز بودن دو برابر زجر است

هنردستان: کارگردان فیلم «دریاچه ماهی» درباره مشکلات فیلسازی که یک زن با آن مواجه است، گفت: زن بودن در اینجا نوعی زجر است، زن فیلمساز بودن دوبرابر زجر است و زن فیلمسازی که بخواهد درباره دفاع مقدس فیلم بسازد چند برابر زجر است.

 

به گزارش هنردستان، مریم دوستی شامگاه 12 بهمن ماه در نشست رسانه‌ای فیلم «دریاچه ماهی» گفت: مدیران ما نگاه قابل اعتمادی به فیلمسازان زن ندارد و وقتی فیلم‌نامه را می‌خواندند بارها می‌گفتند، فکر می‌کنید می‌توانید؟ من فکر می‌کنم تفکر فیلمساز مهم است نه جنسیت آن.

 

او همچنین درباره اینکه چرا فیلمش در بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر نیست؟ توضیح داد: ما برای این موضوع بارها اعتراض کردیم اما کارساز نبود. خیلی بخواهم درباره فیلم فروتنی کنم، باید بگویم فیلم‌های بدتر از فیلم ما در جشنواره امسال هست که من آنها را دیدم اما فکر می‌کنم فقط باید سکوت کرد.

دوستی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تا چه اندازه از فیلم‌های حاتمی‌کیا تاثیر گرفته است، گفت: من سعی کردم قدم اول را با سبک خودم بردارم. سبک دکوپاژ من در قدم اول این طور بوده و شاید خیلی‌ها آن را نپسندند و این ژانر مورد علاقه آنها نباشد. من به سینمای حاتمیکیا علاقمندم زیرا او در حوزه ساخت فیلم دفاع مقدس صاحب سبک است.

سعید سعدی تهیه کننده این فیلم نیز بیان کرد: وقتی فرم جشنواره را پُر کردیم باید به قوانینی که در جشنواره حاکم است هم پای بند می‌بودیم، هر چند می‌دانستیم فیلم لیاقت حضور در بخش مسابقه را دارد و نسبت به این موضوع اعتراض هم کردیم اما اعتراضمان به جایی نرسید.

مرتضی خان محمد- مدیر فیلمبرداری، مهرداد جلوخانی-صداگذار، مصطفی رستگاری-فیلم نامه نویس، آرش معیریان-تدوین گر، مجتبی پیرزاده و حدیثه تهرانی بازیگر نیز در نشست فیلم «دریاچه ماهی» حضور داشتند.

«دریاچه ماهی» به شهدای غواص می‌پردازد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید