ادامه صدرنشینی «راهبه» در گیشه سینماهای جهان/ مستربین دوم است

به گزارش هنردستان: فیلم ترسناک «راهبه» با ادامه فروش خوب خود در بازارهای داخلی و خارجی، پرفروش‌ترین فیلم از مجموعه «تسخیر» شده است.

 به نقل از ورایتی، فیلم ترسناک و فراطبیعی «راهبه» همچنان به سلطه خود بر سینماهای خارج از ایالات متحده آمریکا ادامه می‌دهد. بنا بر گزارش‌ها اگر این حجم فروش پا بر جا بماند این تریلر برادران وارنر برای چهارمین هفته پیاپی در جایگاه نخست باکس آفیس بین الملل قرار می گیرد.

«راهبه» این آخر هفته بیش از ۱۶ میلیون دلار در ۸۰ کشور دنیا فروش داشته است که مجموع فروش خارج از آمریکای آن را به ۲۲۱ میلیون دلار رساند. این فیلم هم اکنون با مجموع فروش جهانی۳۳۰ میلیون دلاری خود پرفروش‌ترین فیلم از مجموعه فیلم های ترسناک «Conjuring – تسخیر» است.

«راهبه» که پنجمین قسمت از مجموعه تسخیر به حساب می‌آید این هفته بهترین عملکرد را با ۲.۳ میلیون دلار فروش در ۳۶۷ سالن سینمای فرانسه داشته است و بعد از آن با ۱.۷ میلیون دلار در ۱۷۹۵ سالن در روسیه و ۱.۴ میلیون دلار در ۴۲۹ سینمای ایتالیا بالاترین آمار فروش را داشته است.

 در جایگاه دوم «جانی انگلیش دوباره حمله می‌کند» از کمپانی یونیورسال قرار دارد که جدیدترین فیلم از سری جانی انگلیش – یا  به آنچه در ایران معروف شده «مستربین پلیس می‌شود» – است. این کمدی جاسوسی با بازی روآن آتکینسون با ۲.۳ میلیون دلار فروش، بهترین عملکرد را در اندونزی داشته است و پس از آن فنلاند با ۶۰۰ هزار، هندوستان با ۵۰۰ هزار و نروژ با ۴۰۰ هزار دلار بالاترین فروش را داشته اند. تا کنون مجموع فروش بین‌المللی «جانی انگلیش دوباره حمله می‌کند» به بیش از ۴۴ میلیون دلار رسیده است. این فیلم ۲۶ اکتبر( ۴ آبان) در ایالات متحده آمریکا روی پرده می‌رود.

جایگاه سوم باکس آفیس بین الملل باز هم متعلق به فیلم خانواده پسند برادران وارنر یعنی «پاکوتاه» است. این انیمیشن در ۴۹ کشور دنیا حدود ۱۴ میلیون دلار فروش داشته است. «پاکوتاه» با صدا پیشگی ستاره هایی چون چنینگ تیتوم، جیمز کوردن و لبرون جیمز اولین آخر هفته خود در آمریکا را با ۲۳ میلیون دلار فروش به پایان رساند.

در ادامه «شگفت انگیزان ۲» از استودیو پیکسار دیزنی است که این هفته در ۲۱ بازار بین المللی فروش خود را به نزدیکی ۱۲ میلیون دلار رساند. این انیمیشن ابرقهرمانی ۱۶ هفته پیش اکران خود را آغاز کرد و تاکنون در مجموع فروش خیره کننده ۱.۲ میلیارد را در اختیار خود دارد. «شگفت انگیزان ۲» هم اکنون پرفروشترین انیمیشن تاریخ سینما بعد از «منجمد» (۲۰۱۳) دیزنی است.

در نهایت برای جمع بندی این لیست ۵ تایی، فیلم فانتزی «خانه با یک ساعت در دیوارهایش» با بازی جک بلک و کیت بلانشت قرار دارد که این آخر هفته عملکردی ۹.۴ میلیون دلاری داشت تا مجموع فروش بین المللی خود را به ۲۱ میلیون دلار برساند.

در میان فیلم‌های تازه اکران شده «مدرسه شبانه» یونیورسال در هفته اول عرضه خود ۵.۵ میلیون دلار فروش در ۱۹ کشور داشته است. این کمدی در باکس آفیس آمریکا نیز ۲۸ میلیون دلار فروش داشت که مجموع آمار خود را به ۳۳.۵ میلیون دلار برساند. شروعی امیدوار کننده برای فیلمی که بودجه ساخت آن تنها ۲۹ میلیون دلار بوده است.

امتیاز دهید