پیام هیات مدیره بنیاد اکبر رادی به مناسبت زادروز این هنرمند

به گزارش هنردستان: هیات مدیره بنیاد اکبر رادی به مناسبت هفتاد و نهمین زادروز اکبر رادی پیامی را منتشر کرد.

 به نقل از روابط عمومی بنیاد رادی، هیات مدیره بنیاد رادی متشکل از حمیده بانو عنقا، فریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان، فرامرز طالبی، بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی به مناسبت دهم مهر ماه هفتاد و نهمین زادروز اکبر رادی پیامی را منتشر کرد

.

متن پیام به شرح زیر است:

«دهم مهرماه سال ۱۳۱۸ اکبر رادی رشت را، ایران را و جهان نمایشنامه نویسیِ فارسی را به ظهور خود آراست. ۶۸ سال با نجابت و خلاقیت زیست و معصومانه و محترمانه هم آسمانی شد.

اکنون یازده سال است که ایران، اکبر رادی ندارد. یازده سال است که ادبیات نمایشی فارسی، یکی از قلل شامخ و استوار نویسندگی خود را در آسمان ها می جوید و یازده سال است که دلتنگیِ حضورش در فضاهای هنری کشور بازتاب دارد. با این وجود، بیش از نیم قرن است که حضور پررنگ او را احساس می کنیم و با دو دیده دیدیم که او مرد نکونام تئاتر ایران است که به اعتبار همین نکونامی و اجتهاد حضرت سعدی، نمیرد هرگز.

 امتداد حیات او را از این پس در خوانش و اجرای آثارش خواهیم دید و زادروز معنوی او را همواره پاس خواهیم داشت. تولد او، تولد نجابت و مهربانی است؛ آن چه جامعه ما بدان سخت محتاج است. درود بر او که آمدنش به تئاتر ایران بسیار افزود و چون اویی را رفتن نیست«.

عکس کنار خبر از بهنام صدیقی است.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »