رونمایی از کتاب “پس از طوفان: در ستایش عشق” اثر فرید قدمی

هنردستان: جلسه نقد و بررسی کتاب “پس از طوفان: در ستایش عشق” نوشته فرید قدمی با نقاشی‌های ژیلا منانی در کتاب فروشی علمی فرهنگی برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، جلسه نقد و بررسی کتاب “پس از طوفان: در ستایش عشق” نوشته فرید قدمی با نقاشی‌های ژیلا منانی در کتاب فروشی علمی فرهنگی برگزار می‌شود. این نشست با حضور فرید قدمی و مهسا ملک مرزبان برگزار می‌شود.

 

بخشی از کتاب “پس از طوفان: در ستایش عشق”:”آنچه فرهنگ از نقاش می‌خواهد کشیدنِ نقاشی همچون “نقشه” است: نقشه با این فرض کشیده می‌شود که چیزی آن بیرون وجود دارد، گنجینه‌ای مخفی در انتظار آشکار شدن. راهِ یافتنِ گنج، از پیش، معلوم است. گنجِ فرهنگ جایی آن بیرون نهفته شده و نقاش باید نقشه‌ای برای یافتن‌اش بکشد. نقشه اما به معنای دام نیز است: دامی که فرهنگ در برابر انسان می‌گسترد: نقشه‌ای برای فریفتنِ انسان: تله‌ای برای کشتنِ حیوان: نقاشی به مثابهِ فرهنگ. نقاشی در مقام هنر نقش است، نقشی که نقشه‌ی فرهنگ را بر آب می‌کند: با تن ندادن به ممنوعیت‌های فرهنگ، با تخطی از آن و رسیدن به لحظه‌های متعالی. دست نقاش، همچون پای ولگرد، از مسیرهای ممنوع می‌گذرد. دستِ نقاش در دستِ ولگردهای تاریخ است. دستِ نقاش دام فرهنگ را از کار می‌اندازد تا گاو خشمگین عشق آزاد شود.”

 

این نشست جمعه 13 اسفند ماه از ساعت 18 الی 20 در در کتابفروشی علمی فرهنگی، واقع در میدان هفتم تیر، خیابان کریم خان زند، نرسیده به تقاطع خردمند شمالی، پلاک 13، طبقه دوم برگزار می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »