نماهنگ «فانوس شب» منتشر شد/ فراخوان مسابقه دانش آموزی

به گزارش هنردستان: نماهنگ «فانوس شب» در حالی منتشر شد که دست اندرکاران این موزیک ویدیو از گروه های سرود دانش آموزی برای حضور در یک مسابقه دعوت کردند.

 «فانوس شب» تازه ترین محصول مرکز موسیقی «مأوا» در فضای مجازی منتشر شد و این نماهنگ طی روزهای آینده از شبکه های مختلف تلویزیونی سیما برای علاقه مندان ارایه می شود.

روح الله عیوضی شاعر، احسان جوادی آهنگساز، امیر تیموری کارگردان، رضا دیدار مدیرفیلمبرداری، مهدی مقدم تدوین، سید محمدرضا حسینی مجری طرح، سید صادق حسینی تهیه کننده و گروه سرود «نسیم رحمت» گروه اجرایی این موزیک ویدیو را تشکیل می دهند.

محمدجواد توسلی روابط عمومی مرکز موسیقی «مأوا» هم در پی انتشار این نماهنگ بیان کرد: داستان کلیپ به این ترتیب است که بچه های کلاس تاریخ به کمک معلم از انبار مدرسه صندوقی از لباس های مربوط به اجرای تعزیه را پیدا می کنند و تصمیم می گیرند در مدرسه تعزیه اجرا کنند. آنها از خانواده ها و بزرگترها دعوت می کنند تا در مراسم حضور داشته باشند.

وی درباره نامگذاری این نماهنگ نیز توضیح داد: در زبان عربی به چراغی که در تاریکی و در دل ظلمت روشن می شود «مصباح» می گویند تا در راه مانده ها راه خود را پیدا کنند، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز مصباح الهدی هستند یعنی چراغ هدایت؛ چراغی که در دل شب تاریک و ظلمانی دنیا روشن است و با آن می توان در دنیای تاریک و ظلمانی راه را پیدا کرد.

توسلی با بیان اینکه با انتشار کلیپ در فضای مجازی مسابقه اجرای زنده سرود «فانوس شب» نیز آغاز می شود، اظهار کرد: در این مسابقه سرودی که در سطح کشور برگزار می شود هر فرد می‌تواند با گرفتن ویدیو از اجرای زنده سرود «فانوس شب» در مراسم و یا حتی کوچه و خیابان های شهر خود و فرستادن آن در این مسابقه شرکت کند.

وی ایجاد انگیزه برای رشد و رقابت استعدادهای جوان در حوزه سرود و معرفی و برجسته سازی گروه های ممتاز سرودی کشور را از جمله اهداف این رقابت ها عنوان کرد و گفت: برای شرکت کنندگان در این مسابقه محدودیت سنی تعیین نشده است و مخاطبان بدون هرگونه محدودیت سنی می توانند در این رقابت شرکت کنند. آثاری که شامل ایده تصویری باشند و از جذابیت های بصری در ویدیوی خود بهره برده اند از امتیازهای بالاتری برخوردار خواهند شد. آخرین مهلت ارسال ویدیو به مسابقه ۸ آبان است و شرکت کنندگان در این مسابقه می توانند آثار خود را به نشانی ماوا ارسال یا از طریق پیام رسان سروش به آدرس سفیر آفتاب فرستاده و تایید ثبت ویدیوی خود را بگیرند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »