معرفی برگزیدگان نخستین مسابقه عکاسی اربعین

به گزارش هنردستان: نتایج اولین مسابقه بین المللی عکاسی اربعین، عراق ۲۰۱۸ اعلام شد.

 به نقل از روابط عمومی این رویداد، دبیرخانه عمومی آستان مقدس حرم امام حسین(ع) با همکاری انجمن عکاسی عراق و اتحادیه بین المللی عکاسان هنری در راستای معرفی مراسم اربعین در کشورهای مختلف اقدام به برگزاری یک مسابقه بین المللی عکاسی کرد و هیات داورانی از پنج کشور شامل حسین داوود از مصر، ابراهیم بهرامی از ایران، مجدی آل ناصر از عربستان سعودی، حسین البهرانی از عمان و هادی الصالمی از عراق آثار رسیده به این مسابقه را در شهر کربلا داوری کردند.

برای این دوره از مسابقه تعداد ۳۹۴۰ اثر از ۸۵۰ عکاس از ۴۸ کشور جهان و در سه بخش عکس ارسال شده بود که هیات داوران جوایز خود را مطابق فراخوان مسابقه شامل بیش از ۷ هزار دلار جایزه نقدی، مدال های طلا، برنز و نقره انجمن عکاسی عراق و اتحادیه  بین المللی عکاسان هنری اهدا کرد.

علاقهمندان برای مشاهده اسامی برگزیدگان و آثار منتخب می توانند به سایت این رویداد به نشانی www.step.imamhussain.org  مراجعه کنند.

محوریت مسابقه، راهپیمایی اربعین اعلام شده بود ولی با توجه به آشنا نبودن برخی از عکاسان جهانی با این مقوله، دبیرخانه مسابقه با مشورت هیات داوری، علاوه بر عکس های ویژه راهپیمایی اربعین که در عراق و ایران نمود بیشتری داشته، عکس های راهپیمایی در مسیرهای عزاداری، مراسم های تعزیه خوانی، پرتره های عزاداران و… را نیز مورد پذیرش قرار داد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »