ارز دولتی شامل جشنواره موسیقی فجر نمی‌شود/ افتِ بودجه

به گزارش هنردستان: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر برای تامین ارز لازم برای حضور گروه های خارجی این دوره سخن گفت.

 علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه رادیویی «شب موسیقی» شبکه رادیویی تهران با اشاره به چالش های پیش روی دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر درباره حضور گروه های خارجی در این دوره از جشنواره با توجه به مشکلات ارزی کشور توضیح داد: بر اساس سیاستهای دولت، ارز دولتی تنها به کالاهای اساسی تعلق می گیرد و ما نمی توانیم از آن برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر استفاده کنیم در نتیجه امسال بحث ارز یکی از چالش های مهم ما است.

وی افزود: بیشتر اتفاقات مخصوصا در بخش بین الملل وابسته به ارز و بودجه است  و ما این مساله را پیگیری کردیم که خوشبختانه در این چند روز اخیر خبرهای امیدوارکننده ای می رسد.

مدیرکل دفتر موسیقی با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته وضعیت مالی خوبی در جشنواره موسیقی فجر وجود ندارد، گفت: ما باید با نهایت صرفه جویی و دقت گروه ها را انتخاب کنیم و کیفیت را حفظ خواهیم کرد. ممکن است از نظر کمیت گروه های شرکت کننده دستخوش تغییر شویم اما تاکید این است که گروه های باکیفیتی در جشنواره امسال حاضر شوند.

برنامه «شب موسیقی» از مجموعه برنامه های «نقطه سر شب» رادیو تهران چهارشنبه ها از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد پخش می شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »