برگزاری جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی/ فراخوان منتشر شد

به گزارش هنردستان: سازمان بسیج هنرمندان کشور با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید سرودهای انقلابی، جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی را در استان لرستان برگزار می کند.

 جشنواره ملی سرودهای حماسی و آواهای انقلابی با حمایت سازمان بسیج هنرمندان کشور در قالب چند محور موضوعی روزهای ۲۵ تا ۲۸ دی ماه سال ۹۷ با حضور گروه ها و هنرمندان فعال این عرصه برگزار خواهد شد.

تغییر در موازنه های عرصه موسیقی مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید سرودهای انقلابی، شناسایی و معرفی بسیجیان هنرمند خلاق و استعدادهای هنری انقلاب اسلامی، کمک به فرآیند تولید به صورت تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خدادادی، باز کردن دریچه های تازه در رویکرد هنر سرود و موسیقی و ارتقای هنر موسیقی به سمت معنا و هدف های متعالی و ایجاد زمینه مناسب برای ارتقا و گسترش سطح علمی فعالیت گروه های سرود بسیج به عنوان اهداف برگزاری این رویداد معرفی شده اند.

«تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی»، «اردوهای جهادی و نهضت خدمت رسانی»، «بصیرت و میثاق امت با ولایت»، «انقلاب اسلامی در مقابله با استعمار، و استکبارجهانی و احیای هویت ایرانی اسلامی»، «بسیج، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی»، «شهدای انقلاب اسلامی، ترور، دفاع مقدس، منا و مدافع حرم»، «نگاهی نو و عزت آفرین به دفاع اقوام مختلف کشورو شخصیت های مبارز و قهرمانان بومی»، «طلایه داران مقاومت در عصر حاضراز جمله سید حسن نصرالله، حاج قاسم سلیمانی، شیخ عیسی قاسم، شیخ زکزاکی، شهید آیت الله نمرالباقرالنمر، شهید عماد مغنیه، شهید سید عباس موسوی»، «محور مقاومت و مقابله با اندیشه های تکفیری و وهابی»، «وحدت اسلامی و همدلی اقوام ایرانی»، «استکبار ستیزی»، «انتفاضه فلسطین و جهانی سازی دفاع از آرمان فلسطین»، «اقتدار جهانی و امنیت ملی»، «الگوی پیشرفت ایرانی – اسلامی»، «فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس»، «سبک زندگی ایرانی – اسلامی» و «نقش مادران و همسران در هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم و تداوم مقاومت و مبارزه با استکبار» نیز محورهای موضوعی جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی است.

طبق اعلام فراخوان، فرآیند ثبت نام و ارسال آثار از طریق سامانه «آوای بیداری» است و گروه های متقاضی می توانند تا روز بیستم آبان ماه برای ارسال آثارشان اقدام کنند.

داوری مرحله نهایی جشنواره به ۲ شیوه بر اساس آرای مردمی و هیات داوران انجام می شود که «برترین اثر از نگاه آرای مردمی»، «جایزه گروه اول»، «جایزه گروه دوم»، «جایزه گروه سوم»، «تقدیر گروه ویژه»، «جایزه بهترین تک خوان جشنواره»، «جایزه بهترین آهنگسازی» و «جایزه بهترین هدایت گر و مربی گروه» عناوین بخش جوایز را تشکیل می دهند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »