ایوب آقاخانی با «شیروانی داغ» در تماشاخانه ایرانشهر

به گزارش هنردستان:نمایش «شیروانی داغ» به قلم و کارگردانی ایوب آقاخانی در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

 نمایش «شیروانی داغ» که با اقتباس و دراماتورژی ایوب آقاخانی و رضا بهاروند از روی نمایشنامه معروف تنسی ویلیامز آمریکایی برای تمرین آماده‌ شده، از اول آذر در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به‌ عنوان جدیدترین کارگروه تئاتر «پوشه» و محصول موسسه «پوشه هنر پارسی» به کارگردانی ایوب آقاخانی برای نخستین بار در ایران روی صحنه خواهد رفت.

از این نمایش شهیر قبل و بعد از انقلاب هیچ اجرایی روی صحنه نرفته است اما خاطره نسخه سینمایی آن‌که در سال ۱۹۵۸ توسط ریچارد بروکس ساخته‌شده در ذهن بسیاری از علاقه‌مندان تئاتر و سینما هست.

ایوب آقاخانی پیش‌تر در مقام نویسنده، کارگردان و بازیگر ۲ نمایش «نام همه مصلوبان عیسی است» و «زنانی که به بزها خیره شده‌اند» را در همین تماشاخانه به صحنه برده است و در مقام بازیگر نیز در نمایش «شب روی سنگ‌فرش خیس» حضور داشته است.

تماشاخانه ایرانشهر خردادماه سال ۸۸ با نمایش «تمام صبح‌های زمین» به قلم و بازی ایوب آقاخانی و کارگردانی حسین مسافر آستانه شروع به فعالیت کرد.

امتیاز دهید