بلندپروازی‌ها در خاور دور/ «مرکز فیلم آسیا» تشکیل می شود

به گزارش هنردستان: بنا بر پیشنهاد انجمن فیلم کره‌جنوبی قرار است تشکیلاتی با عنوان «مرکز فیلم آسیا» متشکل از مسئولان سینمایی بلندپایه و وزرای فرهنگ کشورهای آسیایی تشکیل شود.

به نقل از ورایتی، قرار است امروز دوشنبه ۸ اکتبر، انجمن فیلم کره جنوبی (KOFIC) از برنامه بلندپروازانه خود برای تاسیس «مرکز فیلم آسیا» پرده بردارد. پیش بینی می‌شود این مرکز جدید به عنوان مرجعی برای سیاستگذاری و گسترش صنعت فیلم منطقه عمل کند.

طرح پیشنهادی ایجاد این مرکز قرار است امروز در کنفرانسی به میزبانی انجمن فیلم کره در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم بوسان برگزار شود. شرکای احتمالی مرکز فیلم آسیا، روسای انجمن های سینمایی و وزرای فرهنگ دیگر کشورهای آسیایی هستند که انتظار می رود امروز در این جلسه گرد هم جمع شوند.

انجمن فیلم کره تمایل دارد این تشکیلات جدید در بوسان کره جنوبی مستقر باشد و پیشنهاد شده است بودجه مالی آن از محل مالیات ۳ درصدی بر فروش بلیت های سینما تامین شود.

مغز متفکر پشت این ایده اوه سئوک گئون است که از اوایل سال جاری میلادی کنترل انجمن فیلم کره را به دست گرفته و همچنان جاه طلبی های خود را از زمانی که ریاست کمیسیون فیلم بوسان را بر عهده داشت دنبال می کند. در زمان صدارت سئوک گئون بر این کمیسیون و با تلاش های او بود که شبکه کمیسیون های فیلم های آسیایی (AFCNet) تشکیل شد و به عنوان مجموعه ای شامل سازمان های سینمایی نیمه دولتی کشورهای آسیایی پا گرفت.

بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم بوسان از ۴ اکتبر (۱۲مهر) آغاز شده و تا ۱۳ اکتبر (۲۱مهر) ادامه خواهد داشت.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »