گفتمان انقلاب اسلامی محور تولیدات مستند برون مرزی قرار گرفت

به گزارش هنردستان: پیمان جبلی از رونمایی ۲ مستند در معاونت برون مرزی صداوسیما با محور گفتمان انقلاب اسلامی خبر داد.

 مراسم رونمایی از ۲ مجموعه مستند جدید شبکه جهانی سحر با نام‌های «سرگشته خورشید» و «شکوفه‌های زیتون» روز گذشته ۱۷ مهرماه رونمایی شد. این ۲ مجموعه مستند که روایتگر حضور زائران پاکستانی در مراسم اربعین و همچنین مبارزه مردم فلسطین با رژیم غاصب صهیونیستی است با حضور پیمان جبلی معاون برون مرزی، علیرضا سلیمانی‌زاده مدیر شبکه جهانی سحر، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران و برخی از مدیران ارشد صداوسیما برگزار شد.

جبلی معاون برون مرزی صداوسیما در مراسم رونمایی از مستندهای فاخر شبکه جهانی سحر معاونت برون مرزی گفت: ۲ مستند «سرگشته خورشید» و  «شکوفه های زیتون» در حقیقت به گونه ای در یک سو حرکت کرده اند و آن چیزی نیست جز گفتمانی که انقلاب اسلامی بر اساس آن شکل گرفته است. همچنین بر اساس این گفتمان جبهه محور مقاومت و جبهه مردمی انقلاب اسلامی شکل گرفته و این گفتمان دفاع از انسانیت، دفاع از مظلوم در سراسر جهان و ایستادگی در برابر ظالم است.

وی با تبریک به تمام عوامل سازنده این مستندها گفت: جای افتخار دارد که همکاران عزیزمان توانسته اند در این ۲ مساله بسیار مهم جهان اسلام و بشریت قدم بگذارند و سوژه هایی را دستاویز برنامه سازی های خود قرار دهند که با گفتمان انقلاب اسلامی، دنیا را متحول کرده است.

تولید مستندهای جدید با موضوع ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی

در ادامه این جلسه علیرضا سلیمانی زاده مدیر شبکه جهانی سحر نیز گفت: یکی از ۲ ماموریت اصلی ما در شبکه جهانی سحر در کنار معرفی و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی، ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است که سبکه سحر با ساخت و تولید برنامه هایی با این محورها، در این مسیر گام بر می دارد.

وی ادامه داد: فلسطین به عنوان نخستین مساله جهان اسلام برای انقلاب اسلامی اولویت دارد، شبکه سحر همواره درصدد است در ساخت مجموعه های خود کارهایی را تولید کند که جنبه بین المللی داشته باشد از همین رو برای ساخت مستند «سرگشته خورشید»، از گسترده ترین حوزه یعنی زبان اردو ساخت این مجموعه را آغاز کردیم چرا که حوزه اردو بیش از نیمی از جمعیت مسلمان جهان را تشکیل می دهد.

سلیمانی زاده اظهار کرد: به دلیل ورود به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، شبکه سحر چندین مستند دیگر هم برای مخاطبان خود تهیه کرده است تا ماموریت خود را که نفوذ بیشتر انقلاب اسلامی در خارج از مرزهاست به تصویر بکشد. یکی از این مستندها که مراحل تدوین آن را می گذراند و به زودی روانه آنتن خواهد شد با همکاری مرکز گسترش سینمایی مستند و تجربی ساخته شده است.

وی در پایان توضیح داد: مستند دیگری هم در دست تولید داریم که یک اثر سینمایی با عنوان «از خرمشهر تا سارایوو» است. همچنین مجموعه چهار قسمتی «سایه های پنهان» درباره مستشاران آمریکایی و حضورشان و امتیازهایی که این افراد قبل از انقلاب در ایران دریافت می کردند روایت شده است که در یک ماه  آینده آماده می شود.

رضا درویش نوری مدیرتولید شبکه سحر نیز در پایان مراسم درباره موضوعات این مستندها گفت: مستند «سرگشته خورشید» با محوریت موضوع اربعین حسینی تهیه و تولید شده و ویژگی آن این است که راهپیمایی زائران اربعین پاکستانی را از شرقی ترین نقطه کشور به تصویر کشیده است.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »