«آنها بازمی‌گردند» اثر متفاوت در سینمای کوتاه است/آغاز فیلمبرداری

هنردستان: کارگردان فیلم کوتاه «آنها باز می گردند» معتقد است این فیلم تبدیل به یک اثر متفاوت در سینمای کوتاه می شود.

به گزارش هنردستان، سروش حسین جانی کارگردان فیلم کوتاه «آنها باز می گردند» با اشاره به اینکه  این فیلم کوتاه در برگیرنده نگاه مستقل و متفاوتی به هنر مبتنی بر تصویر یعنی همان سینما است، گفت: در «آنها باز می گردند» اتفاق و نگاهی در دو ساحت مختلف جریان پیدا می کند؛ اول در حیطه اندیشه و محتوا که در این راستا سیدحسین متولیان به عنوان نویسنده در کنار سیر داستانی بر آمده از طرحی که مدت ها در سر داشتم، فیلمنامه را از سطحی بودن به عمق فرو برد تا جایی که نقطه گذاری های فیلمنامه، فلسفه، تاریخ و ادبیات را بطور جدی به تعمق و چالش طلبیده است و در واقع در ساحت اندیشه با یک فیلم کوتاه نمادین فلسفی با گرایش های ادبی رو به رو هستیم.

 

وی تاکید کرد: این روایت فلسفی – ادبی در مسیر خود از ژانرهای تراژدی، وحشت و با نگاهی اجتماعی عبور می کند.

این کارگردان فیلم کوتاه بیان کرد: اما ساحت دوم عرصه فرم است که با استفاده از تکنیک های نامتعارف یا کمتر استفاده شده فیلمبرداری، شخصیت بخشیدن به دوربین که کاراکتر اصلی قصه است و دیگر تمهیدات تکنیکی سعی خواهد شد که یک اتفاق متفاوت، نو و اثرگذار به دیدگان مخاطبان فیلم های کوتاه عرضه کند.

حسین جانی در پایان با اشاره به اینکه این فیلم کوتاه ۱۵ اسفند ماه جلوی دوربین می رود، گفت: اصول و قواعد فیلمسازی را تمام کسانی که در عرصه سینما فعالیت می کنند هم تئوری و هم عملی بلدند  ولی همیشه وجود ایده و خلاقیت از جمله مواردی در سینمای کوتاه است که کمتر به آن پرداخته شده و همین امر یک ضعف به شمار می رود، به همین دلیل اگر کسی قرار باشد که راه و اصول و استانداردهای فیلمسازی را رعایت کند شاید به یک نتیجه فوق العاده نرسد.

در خلاصه داستان «آنها باز می گرددند» آمده است: چهار جوان در مسیر سفر خود به حادثه ای می رسند که سال ها پیش یکبار دیگر آن را تجربه کرده بودند.

از جمله عوامل این فیلم کوتاه می توان به تهیه کننده: احسان قنبری، کارگردان: سروش حسین جانی، مدیر صدابرداری: محمد شاهوردی، مدیر فیلمبرداری: مهدی ایل بیگی، مدیر تولید: سعید دلاوری، طراح گریم: محمود پور محمود، گروه کارگردانی: حسین محبی، ابراهیم شیری، عکاس: حدیث مظفری، مجری طرح: نسیم پور سلیم، تدوین و تروکاژ: محمد تیموری، نویسندگان: سید حسین متولیان، سروش حسین جانی، بازیگران: حسین مهری، میثاق جمشیدی، پویان درزی، محمد فرزانه و حسام الدین آریان فر اشاره کرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »