فرهادی و برونو دومون در انستیتو فیلم دوحه از تجربیاتشان می‌گویند

هنردستان: اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار ایرانی، برونو دومون کارگردان مولف فرانسوی، مایک رایس نویسنده «سیمپسون‌ها» با شروع برنامه انستیتو فیلم دوحه با علاقه‌مندان سخن می‌گویند.

به گزارش هنردستان، به نقل از اسکرین دیلی، انستیتو فیلم دوحه سومین دوره برگزاری «قمره» را از دیروز جمعه کلید زد تا  فیلمسازان و متخصصان سینمایی را از گوشه و کنار جهان گرد آورد.

 

گفته شده اصغر فرهادی از آنجا که در تدارک تهیه فیلم بعدی خود است، به صورت ارتباط  زنده از راه دور برنامه خود را برگزار می‌کند.

در این دوره ۳۴ برنامه با حضور چهره‌هایی از ۲۵ کشور جهان تدارک دیده شده که در طول برنامه‌ای ۶ روزه برگزار می‌شوند و شامل برپایی مستر کلاس‌ها، سمینارهای همراه نمایش فیلم و نشست‌های متعدد است.  

این برنامه که برای حمایت از فیلمسازان فیلم اول و دوم و از سوی انستیتو فیلم دوحه برگزار می‌شود از سوم تا هشتم مارس ۲۰۱۷ در دوحه برگزار می‌شود.

فاطمه الرماحی رییس انستیتو فیلم دوحه گفت تمرکز این برنامه بر تبادل اطلاعات، دانش، ایده‌ها، خلاقیت و الهام‌ها و ایجاد فضایی خلاق برای پروژه‌های صنعت سینمای این کشور است.

امروز شنبه پائولو برانکو تهیه‌کننده صاحب نام پرتغالی در مستر کلاسی شرکت می‌کند که با نمایش فیلم «داستان لیسبون» ساخته ویم وندرس در سال ۱۹۹۴برگزار می‌شود.

برونو دومون فرانسوی یکشنبه با نمایش اولین اپیزود از سریال تلویزیونی خودش مسترکلاسش را برپا می‌کند.

در این دوره از برنامه انستیتو دوحه ۳۰ کارگردان حضور دارند که بن هانیه فیلمساز تونسی با فیلم «زیبایی و سگ‌ها» که فیلم جدیدش پس از تولید یک مجموعه مستند تحسین شده است، از جمله آنهاست.

ناتالیا گاراجیولا آرژانتینی که فیلم‌های کوتاهش بارها در دو هفته کارگردانان کن نمایش داده شده از دیگر حاضران در این برنامه است.  

«قمره» از سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده و پیش از این گائل گارسیا برنال بازیگر و کارگردان مکزیکی، کریستین مونگیو کارگردان رومانیایی، جیمز شیموس کارگردان و تهیه کننده آمریکایی، الکساندر سوکوروف روسی، دنیس تانوویچ کارگردان بوسنیایی و نائومی کاواسه فیلمساز ژاپنی از استادان دوره‌های پیشین آن بودند. 

در این دوره‌ها مسترکلاس‌هایی با حضور چهره‌های جهانی برای آماده سازی کارگردان‌های جوان با عرصه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید