صادق عبداللهی به سوی خانه ابدی بدرقه شد/ مردی که لبخند می‌زد

به گزارش هنردستان پیکر صادق عبداللهی نویسنده پیشکسوت رادیو امروز چهارشنبه ۲۵ مهرماه با حضور هنرمندان و مدیران رادیو به سمت بهشت زهرا(س) تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر صادق عبداللهی نویسنده پیشکسوت رادیو صبح امروز چهارشنبه ۲۵ مهرماه با حضور هنرمندان رادیو از مقابل مسجد بلال صداوسیما برگزار شد.

جمعی از مدیران و فعالان رادیو چون حمید شاه آبادی معاون صدا و محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران، علیرضا افتخاری، سعید توکل، علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، منوچهر والی زاده و مجید زین العابدین مدیر شبکه یک، محمد احسانی مدیر شبکه نسیم در این مراسم حضور داشتند.

سعید توکلی گوینده رادیو اجرای این مراسم را برعهده داشت که در ابتدا گفت: ویژگی مهم صادق عبداللهی لبخند و روحیه شاد او بود. امیدوارم دیگر شاهد از دست دادن هنرمندان خود نباشیم.

وی در این مراسم یادآور شد که چند ماه پیش برای صادق عبداللهی مراسم تجلیل برگزار شد و اظهار امیدواری کرد که قبل از درگذشت همه هنرمندان به یادشان باشیم.

منوچهر والی زاده در ادامه این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: خدمت همه تسلیت عرض می کنم. من حدود ۵۰ سال با صادق عبداللهی رفاقت داشتم و زمانی او را از دست دادم که هنوز آنقدری از زمان درگذشت حسین عرفانیان نگذشته است.

وی ادامه داد: عبداللهی به کارش ایمان داشت و صادق بود. ما سال ها با هم در برنامه های رادیویی و رادیو پیام کار کردیم و من نمی دانم از هفته دیگر می توانم به فعالیت در رادیو پیام ادامه دهم یا خیر.

والی زاده عنوان کرد: من دیروز تا رسیدم بیمارستان دیدم از طرف معاونت صدا آمدند و همه برنامه ها را هماهنگ کردند و دستشان درد نکند که به فکر هنرمندان هستند.

این گوینده و دوبلور با اشاره به همکاری عبداللهی با برنامه «جمعه ایرانی» اظهار کرد: عبداللهی سال ها با سعید توکل تهیه کننده همکاری کرد و او یا فرهنگ جولایی باید درباره این هنرمند صحبت کنند.

در ادامه مراسم محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران درباره عبداللهی تصریح کرد: صادق عبداللهی تا هفته پیش به طور منظم در جلسات نویسندگی برنامه ها شرکت می کرد و حالش خوب بود.

وی ادامه داد: او دردمند بود و غصه های مردم را می شناخت و تلاش می کرد به جای اینکه این غصه ها تبدیل به عقده شود آنها را با قلمش رفع کند.

مدیر رادیو ایران در پایان صحبت هایش اظهار کرد: زمانیکه از او تجلیل شد نگاه ساده ای به دنیا داشت. او مسئول نویسندگان برنامه «صبح جمعه با شما» بود و متاسفیم که چنین هنرمندی را از دست دادیم.

سعید توکل تهیه کننده برنامه «جمعه ایرانی» نیز در این مراسم با خواندن متنی عنوان کرد: خداحافظ استاد صادق عبداللهی که سلام برنامه ما با تو بود و مردم صبح جمعه خود را با سلام های شادمانه تو آغاز می کردند.

وی ادامه داد: امروز یک قلم آرام گرفت قلمی که بی تاب تر از قلب صاحبش بود؛ قلمی که برای سال های «صبح جمعه با شما» و سال های صبح سه شنبه های رادیو پیام و برای ۱۳ سال «جمعه ایرانی» نوشت. قلمی شریف که آگاهانه، دلسوزانه، مومنانه بر سپیدی کاغذ می غلطید.

توکل اظهار کرد: عبداللهی به خلایق از شادی ها خبر می داد اگرچه که همچون بسیاری از هنرمندان دلسوخته در لابلای اتفاقات روزگار، بار ناملایمات، دشواری های زندگی و رنج بیماری را هم به دوش می کشید. من به خانواده او و همچنین خانواده رادیو و کسانیکه در طول نیم قرن فعالیت اثربخش وی در شبکه های مختلف در کنارش بودند، تسلیت می گویم.

در پایان این مراسم بر پیکر صادق عبداللهی نماز خوانده شد و پیکرش را به سمت خانه ابدی خود در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع کردند.

مراسم ترحیم این نویسنده پیشکسوت برنامه های رادیو روز شنبه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۴ در مسجد بلال سازمان صداوسیما برگزار می شود.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »