رییس بخش فرهنگی سفارت اروگوئه به رادیو فرهنگ آمد

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، خوان خوزه ریوا گرلا رییس بخش فرهنگی سفارت اروگوئه به دعوت مدیر رادیو فرهنگ برای شرکت در برنامه «پارسی نامک» به استودیوی رادیو فرهنگ آمد. وی در نشستی که بعد از ضبط برنامه با مدیر رادیو فرهنگ داشت، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد مبادلات فرهنگی و رسانه ای اروگوئه با رادیو فرهنگ باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری با فرهنگ بسیار غنی است و اشتراکات فرهنگی بین ۲ کشور زیاد است، افزود: مردم اروگوئه خیلی از شاعران و بزرگان ایران را به اسم می شناسند و علاقه مند به آثار آنها هستند. با این حال به نظر می رسد فعالیت های قابل توجهی در جهت شناساندن بزرگان فرهنگ و ادب ایران در کشورهای دیگر صورت نپذیرفته است.

محمدصادق رحمانیان نیز ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در زمینه شناخت فرهنگی ۲ سرزمین ریشه دار و تاریخی همکاری های بیشتری داشته باشیم و بتوانیم ریشه های زبان فارسی را در اروگوئه، بازیابی کنیم. همچنین نویسندگان شناخته شده ۲ کشور را از طریق رسانه شنیداری به علاقه مندان بشناسانیم.

«پارسی نامک» در گروه تاریخ و اندیشه به تهیه کنندگی مریم مردانی در حال پیش تولید است.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »