اهمیت اکران فیلم‌های کودک در مناطق کم‌تر برخوردار

به گزارش هنردستان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حسین ربانی‌غریبی در سفر به جزیره ابوموسی به تماشای انیمیشن‌هایی که از سوی کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری جزایر ابوموسی و بندرلنگه تولید شده بود، نشست.

وی همچنین ضمن بازدید از سینما کانون جزیره ابوموسی بر فعال‌تر شدن این سینما تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تمرکز بیشتری بر جزیره ابوموسی داشته باشیم و به همین منظور از تهران فیلم‌هایی را برای اکران در این سینما ارسال خواهیم کرد.

سینما کودک ابوموسی با ظرفیت ۱۲۰ نفر در محوطه مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان واقع شده است.

ربانی همچنین از مرکز فرهنگی هنری کانون در بندرلنگه نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت این مرکز قرار گرفت.

وی در بازدید از این مرکز نیز از کاردستی‌های بومی‌ محلی کودکان و نوجوانان بازدید و به تماشای انیمیشن‌های که با رویکرد بومی و محلی تولید شده بود نشست.

بازدید از مرکز فراگیر، مرکز شماره دو و مرکز سفال بندرعباس بخش دیگری از سفر معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که روز ۲۶ مهر ۱۳۹۷ صورت گرفت.

مرکز شماره دو شهر بندرعباس از جمله مراکزی است که با رویکرد تئاتر و تئاتر عروسکی فعالیت می‌کند.

او همچنین نشست کوتاهی با سفالگران کوچک داشت و آثارِ سفال آنان و همچنین عروسک‌های دست‌ساز بومی محلی دیدن کرد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »