اخباری از کارگاه‌های آموزشی سومین نمایشگاه لباش عاشورایی

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، کارگاه آموزشی” نقاشی روی پارچه (شال عزاداری) روزیکشنبه ۲۹ مهرماه با حضور جمعی از دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های متخلف هنر، نقاشی وصنایع دستی در تالار وحدت برگزار شد.

مونا نور روان مربی کارگاه آموزشی” نقاشی روی پارچه” (شال عزاداری) در گفتگو با ستاد خبری سومین نمایشگاه لباس عاشورایی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، تشویق و ترغیب و ایجاد انگیزه دانشجویان و حتی زنان خانه دار به اشتغال زایی در حوزه پوشاک است. در حال حاضر زنان خانه دار زیادی هستند که وقت بیشتری نسبت به زنان شاغل برای انجام کارهای هنری در خانه دارند و می‌توانند با فراگیری و آموزشی هنر نقاشی روی پارچه‌های مشکی و شال عزاداری در آمد کسب کنند.

وی افزود: دراین کارگاه آموزشی دوساعته سعی کردم نقاشی روی شال مشکی عزاداری باترکیب یک گل و نام اباعبدالله الحسین ع به دانشجویان آموزش دهم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی اظهار داشت: زنان خانه دار می‌توانند با خلق ایده‌های جذاب برگرفته از المان‌های عاشورایی آثار برجسته‌ای را با نقاشی روی پارچه خلق کنند.

نور روان با بیان اینکه در حوزه خلق آثار فاخر عاشورایی بر روی پارچه نیازمند حمایت مسولان هستیم تصریح کرد: نقاشی روی پارچه حتماً با زنگ‌های مخصوص پارچه انجام می‌شود اما با نوسانات ارز در کشور قیمت این رنگ‌ها در بازار چند برابر شده است. لذا اگر بخواهیم ر حوزه لباس‌های عاشورایی پیشرفت کنیم نیازمند حمایت مسولان هستیم تا قیمت‌های لوازم نهر نقاشی بر روی پارچه را تعدیل کند.

کارگاه آموزشی” گلابتون دوزی و سرمه دوزی “برگزار می‌شود

تالار وحدت با برگزاری کارگاه تخصصی”گلابتون دوزی و سرمه دوزی” روز سه‌شنبه یکم آبان ماه از ساعت ۱۱ الی ۱۳ میزبان دانشجویان رشته‌های مختلف هنری است.

کارگاه تخصصی” گلابتون دوزی و سرمه دوزی” از سری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی سومین نمایشگاه لباس عاشورایی است که سه‌شنبه یکم آبان ماه سال جاری با حضور جمعی از دانشجویان رشته‌های مختلف هنری در تالار وحدت برگزار می‌شود.

آفاق امیریان مربی کارگاه آموزشی” گلابتون دوزی و سرمه دوزی” است که از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در کارگاه عملی این رشته هنری با محوریت کاربردی بودن این هنر بر روی لباس عاشورایی را به دانشجویان علاقمند آموزش می‌دهد.

تالار وحدت با برگزاری کارگاه تخصصی”گلابتون دوزی و سرمه دوزی” روز سه شنبه یکم آبان ماه از ساعت ۱۱ الی ۱۳ میزبان دانشجویان رشته‌های مختلف هنری است.

امتیاز دهید