نخستین جشنواره صنایع دستی فجر افتتاح شد

هنردستان: نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی با ۱۵۰ اثر از ۷۰ هنرمند در دو بخش کلاسیک و مدرن افتتاح شد.

 

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع دستی، بهمن نامورمطلق – معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور – همراه مجید رجبی‌معمار – مدیرعامل خانه هنرمندان ایران – پس از افتتاح نمایشگاه نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از آثار به‌نمایش گذاشته‌شده در این دو گالری دیدن کردند.

 

معاون صنایع دستی کشور و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با توضیح‌های کارشناسان و هنرمندان، با ویژگی‌های آثار این نمایشگاه آشنا شدند. ۱۵۰ اثر از حدود ۷۰ هنرمند کشور در دو بخش کلاسیک (سنتی) و مدرن در این نمایشگاه به‌نمایش عموم درآمده است.

بیشتر آثار این نمایشگاه مهر اصالت صنایع دستی و نشان ملی مرغوبیت دارند و برخی نیز برای نخستین‌بار در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند.

این جشنواره که روز گذشته آغاز به کار کرد، در قالب دو نمایشگاه صنایع دستی در گالری پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران از ۱۱ تا ۱۵ بهمن ماه صبح و عصر پذیرای علاقه‌مندان و هنردوستان است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا 

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »