نمایشگاه «کلبه شیشه ای» افتتاح شد/ تقابل سنت و مدرنیته

هنردستان: افتتاح نمایشگاه نقاشی گروه هنری «کلبه شیشه ای» روز جمعه ۱۳ اسفندماه در گالری سمرقند و برپایی نمایشگاه نقاشی سمیه باباشکوری در مؤسسه صبا از ۱۵ اسفندماه، از جمله اخبار هنرهای تجسمی است.

به گزارش هنردستان، در نمایشگاه نقاشی گروه هنری «کلبه شیشه ای» ۲۰ اثر در دو سبک رئال و مدرن به نمایش درآمده است که آثار مدرن این نمایشگاه با شعار «زن نبض حیات و موسیقی زندگی است»، به موضوع زن و موسیقی پرداخته و نگاهی تازه را در این مقوله ارائه داده است.

 

تکنیک آثار ارائه شده در این نمایشگاه رنگ روغن و ترکیب گواش – آبرنگ است و تکه هایی از کولاژ هم در برخی از آثار دیده می شود و تابلوها روایتگر دلهره، شادی و غم های زنان در قالب انواع اشکال هندسی و مینیاتوری هستند.

این نمایشگاه سی امین نمایشگاه گروه هنری «کلبه شیشه ای» است که در آن آثاری از فریبا خدابخش، رویا خدابخش، سمیه باقری، مونا نقش جواهری، نسیم سیداسماعیلی، پریسا مختاری و بهاره ناطقی به نمایش درآمده است.

علاقه‌مندان برای حضور در نمایشگاه نقاشی گروه هنری «کلبه شیشه ای» می‌توانند از  ۱۳ تا ۱۹ اسفندماه از ساعت ۹ تا ۱۷ به گالری سمرقند به نشانی جنت آباد جنوبی، مجتمع سمرقند، طبقه دوم مراجعه کنند.

نقاشی های باباشکوری در تالار لرزاده

نمایشگاه نقاشی سمیه باباشکوری در تالار لرزاده موسسه صبا برپا می شود. مراسم گشایش این نمایشگاه که دربرگیرنده ۱۲ اثر این هنرمند است روز یکشنبه ۱۵ اسفندماه از ساعت ۱۶ در تالار لرزاده موسسه صبا برگزار می شود. تقابل «سنت و مدرنیته» مضمون اصلی آثار این نقاش است.

این نمایشگاه همه روزه به جز ایام تعطیل تا ۲۱ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵، موسسه فرهنگی هنری صبا، تالار لرزاده میزبان علاقمندان است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »