خانواده شهدای مسیحی سوریه «خورشید از حلب طلوع می‌کند» را دیدند

به گزارش هنردستان پس از استقبال مردم، هنرمندان و علمای حلب از نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند»، این نمایش در مصلی حرم حضرت زینب (س) در دمشق اجرا می شود. «خورشید از حلب طلوع می کند» شامگاه ۲ آبان میزبان خانواده شهدای مسیحی سوریه بود.

خانواده شهدای مسیحی سوریه که به خاطر محتوای نمایش با آن ارتباط خوبی برقرار کرده بودند، طی گفتگوهایی با تجلیل از نمایش «خورشیداز حلب طلوع می کند» به وجوه دراماتیک و حسی و نیز حماسی این کار اشاره کردند و خواستار اجرای نمایش های بیشتری با مضامین مقاومت شدند.

«خورشید از حلب طلوع می کند» به ماجرای مواجهه راهب نصرانی با سر مبارک امام حسین (ع) اشاره می کند. سمیر الطویل، مروان غربوان، یاسین عدس، حسان الفیصل و محمد سقا از جمله بازیگران این نمایش هستند. 

«خورشید از حلب طلوع می کند» نمایشی به کارگردانی کوروش زارعی است که طی روزهای گذشته در مشهدالحسین شهر حلب و با حضور بازیگران سوری روی صحنه رفت.

«خورشید از حلب طلوع می کند» تا ۵ آبان در مصلی حرم حضرت زینب (س) در دمشق روی صحنه خواهد رفت. 

این نمایش که تازه ترین اثر مرکز مهنا است، به همت مرکز «مهاد» در راستای تبادلات فرهنگی و هنری و توجه به اشتراکات مذهبی میان ۲ ملت ایران و سوریه، به اجرا در می آید.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »