تماشاخانه «سپند» اواخر آذر افتتاح می‌شود/حمایت از استعدادهای جوان

به گزارش هنردستان محمد حبیبی مالک ساختمان تماشاخانه «سپند» که تا مدتی قبل با نام تماشاخانه «پالیز» فعالیت می کرد درباره تغییر نام این تماشاخانه و افتتاح مجدد آن  گفت: بعد از تعطیل شدن تماشاخانه «پالیز» و تخلیه کردن مجموعه، ابتدا قرار شد نام جدید تماشاخانه «باربد» باشد اما بعدا این نام کنار گذاشته شد و تصمیم گرفتیم تماشاخانه با نام «سپند» فعالیت جدید خود را آغاز کند چون هم نام زیباتری است و هم موقعیت جغرافیایی تماشاخانه را که در خیابان سپند واقع شده است، نشان می دهد.

وی ادامه داد: در همین راستا فراخوانی را نیز منتشر کردیم تا هنرمندان و گروه های جوان و دانشجو تا زمانی که تماشاخانه بازسازی و افتتاح می شود طرح های خود را برای ما ارسال کنند و ما نیز فرصت داشته باشیم تا بهترین ها را برای اجرا انتخاب کنیم. قرار است یک گروه ۵ نفره طرح های پیشنهادی را مورد بررسی قرار دهند و خود من نیز در صورت جذاب بودن ایده های گروه های جوان ممکن است حمایت مالی نیز از آنها بکنم چون تلاش ما این است که از استعدادهای جوان حمایت کنیم.

حبیبی درباره زمان افتتاح تماشاخانه «سپند» عنوان کرد: با توجه به بازسازی هایی که در حال انجام است اواخر آذرماه تماشاخانه به طور رسمی افتتاح خواهد شد. قرار است علاوه بر اجرای تئاتر در این تماشاخانه روزهای شنبه به اجرای نمایش توسط بچه های معلول و حتی دچار بیماری های خاص اختصاص پیدا کند. این اجراها رایگان خواهد بود و هر ۲ سالن این مجموعه ۴ روز در ماه در اختیار این افراد قرار می گیرد چون این کار باعث تقویت روحیه آنها شده و فضای شاد و جذابی را برایشان رقم خواهد زد.

وی با اشاره به آسیب هایی که مدیر قبلی به فضای تماشاخانه وارد کرده است، گفت: متاسفانه مدیر تماشاخانه «پالیز» کم لطفی زیادی کرده و با وجودی که نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان به من بدهکار است قبل از تحویل ملک، کل فضای ساختمان را خراب کرد و همه چیز را از بین برد. وی حتی با کارمندهای آنجا تسویه حساب نکرده و پول آب و برق را هم پرداخت نکرده است. البته وی با این کار به من ضربه نزده بلکه به هنر تئاتر ضربه وارد کرده است چون من مشکل مالی ندارم و در حال بازسازی آنجا هستم.

وی در پایان صحبت هایش یادآور شد: تلاش من این است که یک کار فرهنگی انجام دهم و نمایش های جذاب و با کیفیتی در این مجموعه اجرا شود و در کنارش بتوانم هزینه های سالن را تامین کنم اما هدف اصلی ام کسب درآمد نیست. امیدوارم مخاطبان در این مجموعه بتوانند احساس آرامش و لذت کنند و این تماشاخانه بتواند به یک پاتوق فرهنگی تبدیل شود. حتی علاقه مند هستم امکاناتی فراهم کنم تا قبل از اجرا از مخاطبان پذیرایی شود و با پخش موسیقی های آرامش بخش آنها احساس راحتی و نشاط کنند.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »