بازیگر «ارواح خبیثه» درگذشت

به گزارش هنردستان به نقل از ورایتی، جیمز کارِن بازیگر آمریکایی فیلم «ارواح خبیثه» روز سه شنبه ۲۳ اکتبر در سن ۹۴ سالگی در لس آنجلس درگذشت. این خبر را لئونارد مالتین منتقد نامدار سینما و دوست وی تایید کرد.

کارِن در سال ۱۹۲۳ با نام اصلی جکوب کارنوفسکی به دنیا آمد. او بعدها در دهه ۴۰ وقتی که می خواست وارد عرصه بازیگری شود نام خانوداگی خود را به کارِن تغییر داد، وی با این نام جدید در حدود ۷۰ سال در فیلم ها و سریال های آمریکایی حضور یافت.

مهم ترین نقش آفرینی کارِن در سینما که بیش تر به عنوان یک کاراکتر اکتور (این اصطلاح برای بازیگرانی به کار گرفته می شود که اغلب نقش های مکمل نامتعارف، چشمگیر  و البته پررنگ بازی می کنند) شناخته می شد به فیلم «ارواح خبیثه» (۱۹۸۲) بر می گردد. کارِن در این فیلم نقش آقای تیگ، بساز بفروش بدنامی را بازی می کند که یک منطقه مسکونی روی یک قبرستان ساخته و با این کار موجب خشم ارواح آن جا شده است.

از دیگر فیلم های شاخص کارِن می توان به «همه مردان رییس جمهور»، «سندرم چینی»، «وال استریت»، «بازگشت مردگان زنده»، «نیکسون»، «جاده مالهالند» و «در جستجوی خوشبختی» اشاره کرد.

کارِن یکبار درباره تعداد کارهایی که بازی کرده بود، گفت: مردم نام مرا نمی دانند اما چهره مرا می شناسند برای این که بسیار کار کرده ام؛ طبق آمار سایت IMDb او در بیش از ۲۰۰ فیلم بازی کرده است.

از کارِن همسر و یک فرزند به جا مانده است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »