رونمایی از یک کتاب صوتی

هنردستان: آیین رونمایی از کتاب صوتی “شهر غصه” به نویسندگی امیرعلی نبویان، تهیه کنندگی بهار نوروزپور و کارگردانی حسن معجونی شنبه 14 اسفندماه در تماشاخانه پالیز برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان، مراسم رونمایی “شهر غصه” تازه‌ترین اثر امیرعلی نبویان در حالی برگزار شد که این مراسم میزبان چهره‌های هنری زیادی بود.

 

نبویان در ابتدای مراسم ضمن تشکر از حضار گفت: اول از همه از حسن معجونی تشکر می‌کنم که برایم مانند یک معلم بود. زمانی که در سریال “مسافران” با رامبد جوان کار می‌کردیم متوجه شدم این فرد خود واقعی من است!

 

وی افزود: او هم مانند من خسته بود و در نتیجه قهرمان من شد.

 

او ادامه داد: هدایت هاشمی هم به من درس اخلاق و انسانیت داد و غیر از اینکه معلم خوبی است انسانی خوبی نیز هست. محمد بحرانی را همیشه به هنرش غبطه می‌خورم و به‌زودی قرار است که یک کار احمقانه دیگر باهم داشته باشیم! همسرم نیز همیشه من را هل داده و مانند این کار که پنج سال پیش به ثمر نشست و امروز با کمک‌های اوست که به بهره‌برداری رسیده است.

 

نبویان همچنین گفت: من با کوروش سلیمانی بابت این کار صحبت کردم و از همان ابتدا اصرار داشتم که این کار باید شنیده شود و نیتم نیز همیشه همین بود و خوشحالم که به سرانجام رسید. ما همه ده‌های 60 را تجربه کردیم و با همان حس این کار را جلو بردیم.

 

وی افزود: برای کار بعدی تئاتری که نیز در پیش رو دارم هم نسخه صوتی منتشر خواهم کرد. این کار داستان ابوعلی سینا و امیرکبیر است که وارد این دنیا و این دهه شده و داستان‌های جالبی در برابر تداخل فرهنگی رقم می‌زنند. موسیقی این کار ساخته بهرنگ بقایی است که خودش به دلیل کار اینجا حضور ندارد اما از او تشکر می‌کنم.

 

بهاره نوروزپور تهیه‌کننده این کتاب گویا هم گفت: نمایشنامه “شهر غصه” را امیرعلی نبویان چند سال قبل نوشته و تاکنون دو بار به کارگردانی کوروش سلیمانی در سالن‌های مولوی و سنگلج اجرا شده که آخرین اجرای آن اردیبهشت 95 بود.

 

وی افزود: اکنون این نمایشنامه به کارگردانی حسن معجونی و صداپیشگی محمد بحرانی، بهادر مالکی، رؤیا میرعلمی، هدایت هاشمی، سینا رازانی و امیرعلی نبویان به کتابی گویا در حدود 50 دقیقه تبدیل شد.

 

در نشر اول برای جلوگیری از افزایش هزینه تولید، فقط لوح فشرده را عرضه می‌کنیم و قصد داریم در پخش‌های بعدی به صورت بسته‌ای فرهنگی آن را ارائه کنیم. در پخش اول طرح‌هایی برای طرح جلد و دفترچه داخل سی دی داریم که به جذابیت آن کمک و نیز از دانلود غیرقانونی آن جلوگیری کند.

 

او ادامه داد: کل این نمایشنامه به شکل مسجع و موزون نوشته شده و در آن دیالوگ بدون وزن شنیده نمی‌شود؛ در واقع ماجرای شخصیت‌های شناخته شده ایران در طول تاریخ مانند امیرکبیر، لیلی و مجنون است که به دنیای امروز می‌آیند و در این مسیر اتفاقات طنزی برای آن‌ها رخ می‌دهد.

 

“شهر غصه” به نویسندگی امیرعلی نبویان، کارگردانی محمدحسن معجونی و تهیه‌کنندگی بهار نوروزپور توسط نشر “جوان” منتشر و روانه بازار موسیقی شده است.

 

مسعود کرامتی، رؤیا میرعلمی، محمد بحرانی، بهاره ملکی، نیما کرمی، سینا رازانی، هدایت هاشمی و… مهمانان ویژه این برنامه بودند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید