تدارک شبکه مستند برای اربعین حسینی

به گزارش هنردستان شبکه مستند به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان (ع) ویژه‌ برنامه‌هایی را تدارک دیده است که از جمله آنها می‌توان به «روزهای آزادی»، «آیین میزبانی»، «سرگشته خورشید»، «راه تنها» و «اربعین» اشاره کرد.

مجموعه مستند «روزهای آزادی» کاری از مرکز مستند بسیج رسانه ملی از امشب ۵ آبان روانه آنتن شبکه مستند می‌شود.

وحید فرجی کارگردان «روزهای آزادی» در این مستند ۱۰ قسمتی به دخالت‌های سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در نقاط مختلف جهان پرداخته که در اکثر موارد به تغییر حکومت‌های مردمی و پیدایش حکومت‌های سرکوب‌گر منجر شده است.

این مجموعه شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن روز بعد ساعت ۱۳:۳۰ است.

«آیین میزبانی» به کارگردانی رضا برجی نیز  به سفارش و تولید مرکز مستند بسیج سازمان صداوسیما تولید شده است و در ۷ قسمت از آنتن شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند که با محوریت موکب دارها و سوژه‌های غیر ایرانی تولید شده است از شنبه ۵ آبان تا جمعه ۱۱ آبان ساعت ۱۸ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن نیز روز آینده ساعت ۸:۳۰ است.

«سرگشته خورشید» مستندی است درباره زائران پاکستانی که به عشق امام سوم شیعیان و زیارت حرم مطهر ایشان با پای پیاده به زیارت ایشان می‌شتابند.

این مستند محصول سال ۹۷-۱۳۹۶ شبکه جهانی سحر است که با نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی افسانه مهربانی در ۷ قسمت تهیه‌ شده و از ۵ تا ۱۱ آبان هر روز ساعت ۱۵ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند «راه تنها» به کارگردانی امین قدمی و از تولیدات جدید شبکه مستند نیز امشب ساعت ۲۰ به مناسبت اربعین حسینی از این شبکه پخش می‌شود.

این مستند در ۱۹ دقیقه به مراسم اربعین و مهمان‌نوازی شیعیان عراق از زائران امام حسین (ع) در این مراسم پرداخته است.

 مستند «اربعین» با موضوع همراهی با زائران کربلا به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید مجتهدی نیز از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند سه‌ قسمتی نیز ۵ تا ۷ آبان از ساعت ۱۵:۳۰ در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »