بافت پرچم 40 کشور دنیا به دست هنرمندان زیلوباف میبدی

هنردستان: مدیر موزه زیلوی شهرستان میبد از بافت پرچم 40 کشور دنیا به‌دست هنرمندان زیلوباف این شهرستان برای اهداء به نمایندگان کشورهای حاضر در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری خبر داد.

 

به گزارش هنردستان، «طاهره کشتکار»، اظهار کرد: آیین اختتامیه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که به میزبانی کشورمان برگزار می‌شود، شنبه شانزدهم بهمن ماه در کاروانسرای شاه عباسی میبد برگزار می‌شود لذا برای اهدای هدیه به نمایندگان کشورهای حاضر در این کنوانسیون، زیلو را از بین صنایع دستی شهرستان میبد انتخاب کردیم.

 

وی افزود: در همین راستا نیز با حمایت مالی بنیاد میبدی، بافت این پرچم‌ها با کمک حدود 10 هنرمند زیلوباف میبدی و با صرف بیش از 100 کیلو نخ در مدت یک ماه انجام شد.

کشت‌کار خاطرنشان کرد: با توجه به امکان حاشیه‌نویسی در محصولات هنر صنعت زیلو، در کناره‌ی این زیلو نیز نام هر یک از کشورهای مربوطه بافته شده است و در روز اختتامیه به رسم یادبود این پرچم‌ها به نمایندگان و راهنمایان آن‌ها هدیه داده خواهد شد.

مدیر موزه زیلوی میبد یادآور شد: هر چند زیلو در ظاهر یک زیرانداز و دست‌بافته نخی ساده است اما بررسی فنون و تکنیک بافت آن نشان می‌دهد که غنای فرهنگی و فکر و اندیشه بارور شده‌ای در پس هر تار و پود آن خفته است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »