۹۹ اثر به نمایشگاه جشنواره ملی عکس «آیات» راه یافت

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی جشنواره، اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت اربعین حسینی درباره جشنواره ملی عکس «آیات» که با عنوان «قرآن معنای زندگی» توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه این جشنواره گرایش به سمت تولید آثار فرهنگی و هنری دارد، سبب شد تا همه کسانی که در عرصه فرهنگ و هنر تخصصی در زمینه عکس دارند، در این جشنواره حضور پیدا کنند تا آموزه های دینی و باورها و اعتقاداتشان را از منظر عکس منعکس کنند.

وی تاکید کرد: نزدیک به ۲۳۰۰ اثر به این جشنواره رسید که در داوری نهایی ۹۹ اثر به مرحله نهایی و نمایشگاه عکس ملی «آیات» راه یافته است و طبق اعلام فراخوان در هر بخش سه برگزیده در اختتامیه معرفی می شود. در بخش ویژه نیز یک برگزیده خواهیم داشت.

امیرنیا ادامه داد: جشنواره های هنری «آیات» که برخی سالانه و برخی دوسالانه برگزار می شود، طراحی شد تا هر کس با هر برداشتی که از آیات الهی دارد از این اقیانوس بی کران نشانه هایی بردارد و به تصویر کشد و در همه حوزه های هنری نیز این گستره گشوده است.

مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت گفت: امسال شعار «قرآن معنای زندگی» برای این جشنواره در نظر گرفته شد و با توجه به رشد تکنولوژی و عنوانی که انتخاب شد این ظرفیت مهیا شد که عکس های متنوعی در بخش حرفه ای و مردمی به جشنواره برسد.

وی بیان کرد: در این جشنواره هر نشانه ای از ذات خداوندی می تواند سوژه عکاس باشد. خداوند به بسیاری از این نشانه ها در کتاب قرآن قسم یاد کرده است. نکات بسیاری در قرآن ذکر شده است مانند اسراف، تعاون، بخشش، مهربانی، احترام به بزرگترها، آسیب نرساندن به خود، تمام این ها قابلیت تجلی یافتن در یک اثر هنری را دارد. امیدواریم در سال های بعد همه کسانی که در این حوزه هنرنمایی کرده اند، در جشنواره شرکت کنند.

امیرنیا گفت: خوشبختانه امسال از ۳۱ استان کشور اثر به جشنواره ارسال شد و این فراگیری جشنواره در سطح ملی را می رساند. اگرچه کیفیت آثار به گونه ای بود که بیش از ۹۹ اثر انتخاب شود اما ظرفیت نمایشگاهی محدود است.

مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت در پایان گفت: امیدوارم در دوره های بعدی با افق دیدی که جشنواره دارد و راهبردهای شورای سیاستگذاری از نظر کمیت و کیفیت شاهد ارتقای آثار باشیم. این جشنواره دوسالانه است تا عکاسان فرصت داشته باشند آثار جدیدی خلق کنند. ما ۱۶ تا ۱۷ جشنواره داریم که هر سال هشت جشنواره را برگزار می کنیم. تمام تلاشمان این است که دبیرخانه جشنواره های ما در استان ها تغییر کند تا به واسطه جشنواره در استان ها ظرفیت های هنری استان افزایش پیدا کند.

جشنواره ملی عکس «آیات» توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و با همکاری اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان باولادت پیامبر رحمت و هفته وحدت در آبان ماه سال ۱۳۹۷ در موزه صنعتی کرمان برگزار می شود.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »