جزییاتی از تشکیل نظام صنفی هنرمندان

به گزارش هنردستان جعفر نجیبی عضو هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی که پیش از این از برگزاری نمایشگاه هنرمندان استان تهران در سال ۹۷ خبر داده بود در این باره گفت: به دلیل مشکلات مالی انجمن هنرهای تجسمی نیاز داریم تا در برگزاری برنامه‌ها از نهادها کمک بگیریم لذا با هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صحبت کردیم که وی قول حمایت از یکی از برنامه‌های انجمن هنرهای تجسمی را داده است.

وی افزود: در صورتی که دفتر امور هنرهای تجسمی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه آثار هنری هنرمندان استان تهران در اردیبهشت ماه سال آینده حمایت کند، این رویداد هنری در زمان مقرر برپا خواهد شد.

عضو هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی درباره مشکلات انجمن هنرهای تجسمی گفت: این انجمن تازه پاگرفته است و بودجه‌ چندانی ندارد، بنابراین سعی دارد با برگزاری برنامه‌های متعدد درآمدزایی هم داشته باشد.

نجیبی اظهار کرد: با وضعیت اقتصادی موجود، هیچ نهادی حاضر نیست که اسپانسر و حامی رویدادهای هنری شود و البته هنوز فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی گسترده نشده است و کار انجمن هنرهای تجسمی به درستی به رسمیت شناخته نمی‎شود.

وی تاکید کرد: انجمن هنرهای تجسمی چیزی حدود ۸۰ نفر عضو دارد و شهریه عضویت آن چیزی حدود ۱۰۰ هزار تومان در سال است که در نهایت ۸ میلیون تومان خواهد شد و این میزان، هزینه منشی و پذیرایی را نیز کفاف نمی‌دهد.

این عضو هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی درباره بیمه هنرمندان فعال در شاخه های مختلف هنرهای تجسمی گفت: ما برای کسانی که عضو انجمن هنرهای تجسمی می‌شوند نامه‌ای می‌نویسیم تا هنرمندانی که بیمه نیستند به دفتر امور هنرهای تجسمی معاونت هنری وزارت ارشاد و سپس به موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر معرفی شوند.

وی که معتقد است با تشکیل سازمان صنفی هنرمندان تجسمی برخی از مسایل هنرمندان هنرهای تجسمی رفع می‌شود درباره فعالیت‌هایی که برای تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان تجسمی انجام شده است، بیان کرد: به پیشنهاد هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شده که انجمن‌های هنرهای تجسمی کنار هم جمع شده و سازمان نظام صنفی هنرمندان تجسمی را تشکیل دهند. مقدمات این امر در حال حاضر انجام شده و با دعوت به نشست‌ها و نگارش اساسنامه و آیین‌نامه آن تا پایان سال جاری، سازمان نظام صنفی هنرمندان تجسمی فعالیت خود را از سال آینده آغاز می کند.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »