مردم با «مخاطب خاص» اشک می‌ریزند

به گزارش هنردستان هادی آشتیانی تهیه‌کننده «مخاطب خاص» که هر شب از کربلای معلی روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود گفت: خیلی خوشحالیم که «مخاطب خاص» با اقبال مخاطبان روبرو شده است و دلیل اصلی این اقبال را عشق و علاقه مردم به امام حسین (ع) و علاقه‌شان برای زیارت حرم ایشان می‌دانم.

وی درباره آیتم ها و روند این برنامه توضیح داد: رویکردی که برای‌مان همواره مهم بوده تنوع و جذابیت آیتم‌های برنامه برای مخاطبان است ما سعی داریم آیتم‌هایی را در فضای شهر کربلا بسازیم که مخاطب قبلا ندیده باشد و برایش تکراری نباشد و تلاش می‌کنیم فضاهایی را به شکل مستند برایش تصویر کنیم.

آشتیانی اضافه کرد: امسال علاوه‌بر اینکه مانند سال گذشته پویش «به کربلا نرفته‌ها» را داشتیم، پویش «شوق زیارت» را نیز راه‌اندازی کردیم که به مراتب حتی از پویش «به کربلا نرفته‌ها» عظیم‌تر بود. پیش‌بینی‌مان اعزام ۱۰ هزار نفر از مددجویان و افراد تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) به کربلاست که این مهم را با مشارکت این نهاد از اوایل محرم آغاز کردیم و تا روز اربعین ادامه خواهد داشت و ان شاءالله به این عزیزان کمک هزینه سفر به کربلا اهدا خواهد شد تا زائر امام حسین(ع) شوند.

این تهیه کننده با اشاره به دیگر جزییات برنامه اظهار کرد: یکی دیگر از تمهیدات ما برای ایجاد تنوع در برنامه این بود که برنامه را از فضای استودیو خارج کردیم و با هماهنگی هایی توانستیم از فضاهای مختلف حرم امام حسین (ع) و اطراف آن استفاده کنیم.

تهیه‌کننده «مخاطب خاص» درباره پخش برنامه از کربلا عنوان کرد: برای بسیاری سوال شده که چرا ما «مخاطب خاص» را در کربلا تولید می‌کنیم و این کار را صرف هزینه می‌دانند که بخشی از این جواب در پیام‌هایی است که از سمت مردم به ما می‌رسد؛ آنها در فضای مجازی و سامانه پیامکی ما پیام‌هایی را ارسال می‌کنند که حاکی از رضایت آن‌هاست و ما توانسته‌ایم کاملا این حس را به مخاطبان‌مان منتقل کنیم که آنها نیز در کنار حرم امام حسین (ع) حضور قلبی دارند. ما پیام‌های مختلفی از دورترین نقاط ایران و خارج از کشور مثل سوئد، آمریکا، روسیه و انگلیس داشته‌ایم که همگی شبیه به پیام مرزبان عزیزمان هستند و حاکی از آن است که مخاطبان با تماشای برنامه خود را در فضای معنوی آن حس می‌کنند.

وی اضافه کرد: پیامک‌های بسیار زیادی از مردم عزیزمان داشته‌ایم که نوشته بودند از ابتدا تا انتهای برنامه اشک می ریزند و با امام حسین (ع) حرف می‌زنند. ما تقریبا در هر هفته بیش از سی‌هزار تماس صوتی داریم که شامل درد دل‌های مردم با امام حسین(ع) است.

آشتیانی تصریح کرد: در مورد هزینه‌های برنامه نیز باید بگویم مشابه و یا حتی کمتر از سایر برنامه‌های مناسبتی است چراکه همه‌ عوامل برنامه با علاقه و عشق به امام حسین(ع) در این جمع حضور دارند و اغلب آنها مانند مجری برنامه آقای رسالت بوذری حقوقی بابت کارشان دریافت نمی‌کنند. بخشی از هزینه‌های این برنامه توسط خیرین و نهادهای دولتی و غیردولتی تامین می‌شود و همچنین موسسه فرهنگی رسانه‌ای «اوج» نیز به ما کمک  مادی و معنوی می‌کند.

وی درباره انتخاب کارشناسان در این برنامه یادآور شد: معیار ما دانش و سواد کارشناسان و همچنین شناخت آن‌ها از رسانه است. سعی داریم مهمانانی را به برنامه دعوت کنیم که هم برای مخاطبان شناخته شده باشند و هم با مباحث جذاب و متنوع ما را در تولید برنامه‌ای پرمخاطب و گیرا همیاری کنند.

آشتیانی در پایان درباره ادامه این برنامه بعد از اربعین گفت: سعی ما این است که بعد از وفقه‌ای کوتاه فصل چهارم برنامه را آغاز کنیم که احتمالا پس از اتمام ماه صفر فصل جدید برنامه پخش خواهد شد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »