طراحی جدید گوگل کالیفرنیا با همکاری دو طراح جهانی

هنردستان: گوگل به عنوان یکی از چند قطب بزرگ فن آوری دنیا از طراحان معتبری برای ارائه ایده‌هایشان دعوت کرده است.

 

به گزارش هنردستان، معماری ساختمان جدید گوگل از مهم‌ترین پروژه‌های ساختمانی شمرده می‌شود که در سال 2015  به بهره برداری رسیدند. گوگل به عنوان یکی از چند قطب بزرگ فن آوری دنیا از طراحان معتبری برای ارائه ایده‌هایشان دعوت کرد. بر این اساس طرح‌های اولیه این بنا از سویگروه معماری BIG و استودیو معماری heatherwick در سال 2015 ارائه شدند. 

 

در همان سال بود که مشکل عجیب این پروژه به دلیل تداخل سایت پلان ساختمان 316 هزار متر مربعی گوگل و دانشکده LinkedIn شناسایی و در سال 2016 محل جدید برای ساختمان گوگل در کوهستان و محله چارلستون انتخاب شد.

طرح ارائه شده مرکز فن آوری گوگل مانند چادر تاج مانند گسترده ای است که از ویژگی‌های اکوتک و های تک بهره برده است. سقف هوشمند این پروژه می‌تواند هوای داخل را بر اساس جریان هوای بیرونی تعدیل کند. مابقی ساختمان دارای طرح مربعی شکلی است که فضای سبز درون و بیرون آنرا احاطه کرده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های سایت پروژه اختلاف سطح آن است که طراحی با این کار پاویون‌هایی را برای نمایشگاه موقت ایجاد کرده‌اند. علاوه بر پاوین، کافه و رستوران در فضای باز جنبشی قابل ملاحظه به پروژه می‌بخشد. به طور کلی می‌توان ساختمان گوگل را محلی جوان برای جوانان پرانگیزه عنوان کرد.

 

منبع:هنرآنلاین

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »