جزییاتی از نشست پژوهشی سینمای نئورئالیسم ایتالیا

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی موزه سینمای ایران، برنامه «نگاهی به سینمای نئورئالیسم ایتالیا» پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه با نمایش فیلم سینمایی «رم شهر بی‌دفاع» و برپایی نمایشگاه گزیده عکس فیلم‌های مکتب سینمای نئورئالیسم در موزه سینمای ایران آغاز به کار کرد.

برپایی نشست پژوهشی و تخصصی از دیگر برنامه‌های این رویداد فرهنگی و سینمایی است که شنبه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۷ در سالن سینمافردوس موزه سینما برگزار می‌شود و شهاب‌الدین عادل پژوهشگر و مدرس سینما و سرجو توفتی رییس موزه ملی سینمای ایتالیا سخنرانان این نشست خواهند بود.

برنامه نمایش فیلم‌های سینمای نئورئالیسم ایتالیا تا ۱۴ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و فیلم‌های «واکسی»، «دزد دوچرخه»، «امبر تو دی» و «معجزه در میلان» به ترتیب در روزهای ۱۱ تا ۱۴ آبان‌ماه ساعت ۱۹ در موزه سینما روی پرده می‌روند.

علاقه‌مندان می‌توانند از نمایشگاه گزیده عکس فیلم‌های مکتب سینمای نئورئالیسم که در «گالری توگراف» موزه سینما برپا شده‌است، بازدید کنند.

روبرتا باسانو مسئول خزانه‌داری عکس موزه و فرانچسکا پاچی خبرنگار روزنامه لاستامپا در بخش امور خارجه از دیگر مهمانان برنامه «نگاهی به سینمای نئورئالیسم ایتالیا» هستند که به دعوت موزه سینمای ایران به ایران آمده‌اند.

امتیاز دهید