ظرافت‌های روح یک مسلمان ایرانی را در حوزه هنری دیدم

هنردستان: آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس از حوزه هنری انقلاب اسلامی بازدید به عمل آورد.

به گزارش هنردستان، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به همراه حجت‌الاسلام عباس نصیری‌فرد مدیرعامل بنیاد بین‌المللی «احیاء خمس»، از بخش‌های مختلف حوزه هنری انقلاب اسلامی بازدید و در نشستی صمیمانه با محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و چند تن از مسئولان و مدیران این نهاد انقلابی به گفت‌وگو نشستند.

 

در این برنامه رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گوشه‌هایی از فعالیت‌های این نهاد را تشریح کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در این نشست با اشاره به اهمیت و حساسیت کارهای هنری گفت: هنر جایگاه ممتازی دارد و میدان تاثیرگذاری آن وسیع و گسترده است. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به درستی به هنر انقلاب اسلامی توجه کافی نشده است.

وی افزود: هنرمندانی که در حوزه هنری و در زمینه هنر انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند، هنر والایی دارند و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی که از بخش‌های مختلف حوزه هنری بازدید کرد در مورد ویژگی‌های حوزه هنری گفت: در دیدار با مسئولان حوزه هنری بسیار بهره بردم. اینکه می‌گویند «هنر نزد ایرانیان است و بس» باید بگویم «باید دید و بس» و ما جلوه «هنر نزد ایرانیان بود و بس» را اینجا ملاحظه کردیم. ما هنرها را دیدیم، ظرافت‌های روح یک مسلمان ایرانی را مشاهده کردیم و این یکی از مظاهر جمهوری اسلامی است که به ما رسیده است و انشاءلله هنر در خدمت دین و فرهنگ اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خصوص نقش هنر در اشاعه فرهنگ دینی گفت: هنر حرف دل انسان است. ما باید این حرف را متناسب با فطرت انسان بگوییم تا جاذبه هنر بیشتر شود.

وی ادامه داد: در طول تاریخ بسیاری از مردم با شنیدن صدای قرآن مسلمان شدند و این امر تثبیت کننده جاذبه‌های هنری قرآن است به همین جهت می‌توانیم بگوییم هنر با چارچوب فطری خود نقش بالایی در هدایت و سعادت انسان ایفا می‌کند و هنر اگر هم منحرف شود نقش تخریبی بالایی در انحراف انسان خواهد داشت.

در ادامه برنامه، آیت‌الله نعیم‌آبادی و هیات همراه در سالن شهید آوینی به تماشای تعدادی از آثار تولیدی سازمان سینمایی حوزه هنری نشستند.

در این برنامه، حجت‌الاسلام فخرزاده مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل امور استانها، علی قربانی معاون اجرایی، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری و محسن یزدی مدیر مرکز مستند سوره نیز حضور داشتند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید