اعلام فیلم‌های «اسلام هراسی و ایران ستیزی» جشنواره «مقاومت»

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی جشنواره، سه فیلم سینمایی از محصولات سینمای غرب در بخش «اسلام هراسی و ایران ستیزی» جشنواره فیلم «مقاومت» اکران می‌شود و در ادامه با حضور کارشناسان مورد نقد و بررسی و تحلیل قرار می‌گیرند.

بر پایه این خبر، عناوین این سه فیلم به این ترتیب است:

«قاتل آمریکایی» درباره یک دانشجوی محقق و ورزشکار با استعداد است که بعد از رخ دادن یک فاجعه به عنوان یک مهره در برنامه عملیاتی مخفی کشورش انتخاب می‌شود. بعد از اتمام آموزش‌های لازم وی برای کشتن تروریست‌ها به خطرناک‌ترین نقاط جهان فرستاده می‌شود. فیلمی اکشن و مهیج کارگردانی شده توسط مایکل ونتسا بر اساس داستانی به همین نام نوشته شده توسط وینس فلین است. بازیگران آن دیلن اوبرایان، مایکل کیتون، سنا لیثن و تیلور کیچ هستند. این فیلم در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد.

«۶ روز در پرنسس گیت» فیلم ساخته کشور انگلیس و نخستین فیلم سینمایی درباره اشغال سفارت ایران در لندن در سال ۱۹۸۰ (۱۳۵۹) است. این واقعه که موجب شهادت ۲ نفر از اعضای سفارت ایران شده است، کمتر در رسانه‌های ایران به آن توجه شد تا اینکه بعد از ۳۷ سال انگلیسی‌ها دست به کار شده و خود روایتگر این حادثه تروریستی شدند.

«زیر سایه» اولین فیلم ساخته بابک انواری است که از سوی انگلستان به عنوان فیلم برگزیده مراسم اسکار انتخاب شده است.

بخش «اسلام هراسی و ایران ستیزی در سینمای غرب» در جشنواره بین‌المللی «مقاومت» با هدف کالبدشکافی و رازگشایی پشت‌پرده فیلم‌ها و سریال‌های ضداسلامی و ضدایرانی طراحی شده است که چند نمونه از آثار مطرح روز سینما و تلویزیون غرب در این زمینه همراه با اکران با حضور کارشناسان و صاحب نظران مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرند.

۲۳ عنوان فیلم و سریال که در سال‌های اخیر توسط کمپانی‌های غربی علیه اسلام و ایران تولید شده که سه عنوان فیلم سینمایی برای اکران و تحلیل در ایام برگزاری جشنواره ارایه می‌شوند.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و نهادهای مختلف از ۵ تا ۹ آذر ماه سال جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

امتیاز دهید