آثار هنرمندان خودآموخته به آلبانی می‌رود

به گزارش هنردستان علی عزتی سرپرست انجمن هنرمندان خودآموخته ایران درباره پنجمین جشنواره هنرمندان خودآموخته ایران گفت: در این دوره جشنواره، ۶۰ هنرمند خودآموخته آثار خود را در حوزه حجم و نقاشی از اواسط آذرماه در موزه ملی ایران ارایه خواهند کرد.

وی افزود: در کنار نمایش آثار هنرمندان خودآموخته، هر روز کمپین‌های مختلف فرهنگی هنری و ورکشاپ‌هایی در زمینه رویکردها و دستاوردهای این هنرمندان برگزار خواهد شد و جلسات گفتمان با استادان هنر در قالب پنل‌هایی در جشنواره برگزار خواهد شد.

سرپرست انجمن هنرمندان خودآموخته ایران بیان کرد: ما با نمایش آثار هنرمندان اقوام مختلف، هم سعی در معرفی هنر بومی داریم و هم می‌خواهیم زمینه درآمدزایی برای هنرمندان را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در این جشنواره ۶۰ هنرمند خودآموخته از سراسر کشور ۲۶۵ اثر را در بخش غربی تالار همایش‌های موزه ملی ایران عرضه خواهند کرد.

عزتی با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور سفرای کشورهای مختلف در موزه ملی ایران برپا می‌شود، درباره خروجی و ماحصل این تعامل‌های بین‌المللی تصریح کرد: ما با مسئولان فرهنگی و هنری کشورهای آلبانی و فرانسه گفتگوهایی داشته‌ایم و با حضور هنرمندانی از این کشورها در تهران و بازدید از آثار جشنواره، برای تعامل بیشتر برنامه‌ریزی خواهیم کرد. البته سفیران کشورهای هلند، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، هند، ویتنام، کویت نیز در مراسم افتتاحیه حضور خواهند داشت که قطعا این حضور اتفاقات متفاوتی را رقم خواهد زد.

وی در پایان تاکید کرد: با حضور سفیران کشورهای مختلف در زمینه تدارک جشنواره‌های مشترک به واسطه تعاملات بین‌المللی وارد عمل و گفتگو خواهیم شد که این تعامل با حضور هنرمندان خودآموخته و نمایش آثارشان از آلبانی آغاز می‌شود و در طول سه ماه به فرانسه ختم می‌شود. در حال حاضر مباحث نظری و گفتمانی این امر، در دست برنامه‌ریزی است.

امتیاز دهید