آخرین وضعیت ثبت نام آثار در جشنواره ملی فیلم فجر ۳۷

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه جشنواره ملی فیلم فجر درباره ثبت نام آثار برای حضور در جشنواره گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس fajrfilmfestival.com و یا به صورت حضوری با پر کردن فرم شرکت در جشنواره ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: تهیه کنندگان و کارگردان‌ها توجه داشته باشند که اگر اولین اثر سینمایی شان است در بخش «نگاه نو» و اگر فیلم چندمشان است در بخش سینمای ایران و اگر مستند است در بخش فیلم های مستند ثبت نام کنند.

سیمونیان با بیان اینکه متقاضیان باید بر اساس آیین نامه ثبت نام کنند، یادآور شد: در جشنواره سی و هفتم فیلمی مورد پذیرش است که پروانه ساخت یا نمایش سینمایی داشته باشد و فیلم‌های مستند بالای ۷۰ دقیقه مجاز به ثبت نام هستند.

وی با بیان اینکه امسال در فراخوان جشنواره بخشی برای ثبت نام فیلم کوتاه داستانی وجود ندارد، توضیح داد: بهترین فیلم کوتاه داستانی از بین برگزیده های جشن خانه سینما و همچنین برگزیدگان جشنواره انجمن سینمای جوان به داوری گذاشته و انتخاب می شوند بنابراین بخشی مجزا برای ثبت نام فیلم کوتاه داستانی وجود ندارد.

مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر با اشاره به مهلت ارسال آثار گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم فجر به صورت اینترنتی و حضوری تا پایان آبان ماه است و بازبینی آثار توسط هیات انتخاب آذرماه صورت می گیرد یعنی متقاضیان باید آثار خود را به صورت dvd و یا dcp در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار دهند تا توسط هیات انتخاب در آذرماه بازبینی و هفته اول دی ماه نتیجه بازبینی ها اعلام شود و فیلم های راه یافته به بخش مسابقه نسخه های dcp را برای نمایش عمومی و برای داوران آماده کنند تا جشنواره ای با نظم و حرفه ای برگزار شود.

مدیر دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: بهتر است فیلمسازان نسخه کامل آثارشان را برای نمایش به هیات انتخاب تحویل دهند تا اگر فیلمشان انتخاب نشد اعتراضی مبنی بر ناقص بودن فیلم هایشان نداشته باشند.

سیمونیان در پایان درباره آثار رسیده به دبیرخانه نیز گفت: از زمانی که فراخوان جشنواره اعلام شده استقبال فیلمسازان برای ثبت نام در بخش مستند، سینمایی و نگاه نو خوب بوده که البته در بخش نگاه نو تعداد فیلم بیشتری ثبت نام شده است.          

امتیاز دهید