توافق ایران و چین درباره تسهیل شرایط فیلمسازی مشترک

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نشست مشترک موسسه فیلم چین (China Film Group Corporation) با معاونت بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد برگزار شد.

در این نشست «کی شی» رییس موسسه فیلم چین با معرفی موسسه و پیشینه آن پیشنهادهایی را درباره همکاری‌های متقابل ارایه کرد.

وی با ترسیم وضعیت رو به رشد در سال‌های اخیر و با برشمردن ویژگی‌های بارز سینمای ایران ابراز علاقه کرد سینمای ایران و چین اقدام به تبادل و انتقال تجربیات برای تولید مشترک داشته باشند.

رائد فریدزاده معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی با برشمردن سابقه دیرین همکاری‌های فرهنگی ۲ کشور بر علاقه و جدی بودن سینمای ایران در همکاری گسترده در حوزه صنعت تصویر با کشور چین تاکید کرد.

در این ملاقات طرفین درباره به ثمر رساندن تفاهمنامه مشترک بین نهادهای سینمایی ۲ کشور برای تسهیل فعالیت بخش خصوصی در زمینه تولید مشترک فیلم‌های سینمایی و مستند، به ویژه آثار مرتبط با کودکان و نوجوانان، امکان سنجی درباره تجهیز و نوسازی سالن‌های سینمایی ایران با توجه به قابلیت این موسسه، بررسی راه‌اندازی خدمات «سینمای سیار روستایی» با توجه به فن‌آوری‌های معرفی شده از طرف این موسسه، فراهم‌ کردن امکان نمایش فیلم‌های ۲ کشور به شکل اکران گسترده و تجاری و برگزاری جشنواره فیلم‌های ایرانی و چینی در ۲ کشور توافق کردند.

رائد فریدزاده دبیر شورایعالی بین‌الملل سینمای ایران، مصطفی احمدی مسئول بخش تولید مشترک بنیاد سینمایی فارابی، کی شی رییس موسسه فیلم چین؛ شائولین کوانگ مدیر روابط بین‌المللی،   چن شانگ مسئول بخش بازرگانی و چائو وانگ در این نشست حضور داشتند.

موسسه فیلم چین نهادی وابسته به دولت است که ماموریت دارد به شکل رسمی در امر توزیع فیلم و تولید مشترک با دیگر کشورها، در چین مبادرت ورزد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »