سگِ «کوپال» ۲ بار گازم گرفت/ به پر مرغ هم راضیم چه برسد به سیمرغ

هنردستان: لوون هفتوان بازیگر «کوپال» که در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، می گوید به پر سیمرغ هم راضی است چه برسد به سیمرغ!

 

به گزارش هنردستان، لوون هفتوان بازیگر فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی که به نمایندگی از بخش «هنر و تجربه» در بخش مسابقه ملی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر قرار دارد درباره حضورش در این فیلم گفت: کاظم ملایی حدود یک سال پیش از طریق دوستان و همکاران با من تماس گرفت و فیلمنامه این اثر را برایم فرستاد. فیلمنامه بسیار خوب و با دقت و وسواس زیادی نوشته شده بود، شخصیت جذابی هم در فیلمنامه وجود داشت که بیشتر داستان فیلم حول شخصیت اصلی آن یعنی احمد کوپال می‌چرخید.

 

وی افزود: برای هر بازیگری چنین نقشی که ۷۰ درصد بار قصه را به دوش می‌کشد، چالش‌برانگیز است؛ به ویژه با آن وسواسی که ملایی فیلمنامه را نوشته بود. به طور کلی من دوست دارم با کارگردان‌های فیلم اولی و یا افرادی که به نوعی فیلم اول خود را تهیه می‌کنند، کار کنم. این افراد چون هنوز در ابتدای کار هستند وسواس زیادی دارند و جستجوگر هستند تا بتوانند فضاهای جدیدی را کشف کنند.

هفتوان بیان کرد: این اثر از جهت ساخت و فضاهایی که در آن وجود داشت کار سختی برای من بود مثلا کار با سگ بسیار سخت بود. متأسفانه ما جانوران را به عنوان بازیگر در سینمای خودمان تربیت نمی‌کنیم، همین امر کار را بسیار سخت می‌کند. بازی این سگ در فیلم به طوری بود که می‌توانم بگویم نقش اول را او داشت و نقش دوم بر عهده من بود.

این بازیگر ادامه داد: در این اثر این سگ شخصیتی دارد و صرفاً به معنای حضور یک جانور نیست. این سگ زنده‌یاب و تربیت‌شده بود اما با غریبه‌ها به سختی ارتباط برقرار می‌کرد به طوری که دو بار من را گاز گرفت. به نظرم باید از جانوران در فیلم‌ها استفاده کنیم زیرا آنها بخشی از زندگی ما هستند و قصه‌های زندگی ما را پیش می‌برند و ما باید نحوه استفاده درست از آنها را بدانیم البته نه به گونه‌ای که مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. اگر بتوانند به عنوان یک شخصیت طرح شوند، روی داستان و قصه‌های ما تأثیر می‌گذارند.

وی در پایان گفت: امیدوارم زحمتی که در این اثر کشیده شده، دیده شود زیرا «کوپال»، فیلمی است که در سینمای ایران فضا و تجربه جدیدی را ایجاد کرده است. اگر این فیلم حتی در بخش چشم‌انداز هم بود، من خوشحال می‌شدم. «کوپال» فیلمبرداری بسیار خوبی دارد و امیدوارم جایزه‌ای به همین سبب کسب کند. من خودم به پر مرغ هم راضی هستم و سیمرغ نمی‌خواهم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »