گلچهره سجادیه و بهاره رهنما هم‌بازی شدند

هنردستان: جلال تهرانی در جدیدترین اثر خود برای اولین‌بار نمایشنامه‌ی یک نویسنده‌ی دیگر را به صحنه می‌برد.

به گزارش هنردستان، جلال تهرانی در تازه‌ترین تجربه‌ی تئاتری خود، «سونات پاییزی» نوشته‌ی اینگمار برگمان ـ نویسنده و کارگردانی سوئدی ـ را اجرا می‌کند.

 

این نخستین تجربه‌ی تهرانی در مقام کارگردان است که از میان نمایشنامه‌های خودش اجرا نمی‌شود و گلچهره سجادیه و بهاره رهنما هم بازیگران آن هستند.

البته پیش از این در گزارشی از سوی این گروه نمایشی عنوان شده بود که گلاب آدینه به همراه بهاره رهنما در این کار بازی خواهد کرد.

«سونات پائیزی» پیش از این توسط اینگمار برگمان به یک فیلم سینمایی تبدیل شد و مورد توجه قرار گرفت.

این نمایش فروردین و اردیبهشت سال ۹۶ و در سالن سمندریان تماشاخانه‌ی ایرانشهر به صحنه می‌رود. «سونات پاییزی» داستان زن پیانیست مشهوری است که پس از سال‌ها به دیدار دخترش که با او رابطه‌ی چندانی نداشته آمده است.

«سونات پاییزی» دوازدهمین تجربه‌ی کارگردانی جلال تهرانی است و او پیش از این نمایش‌های «نفرتی تی»، «مخزن»، «تک‌سلولی‌ها»، «هی مرد گنده گریه نکن!»، «به صدای زمین گوش کن»، «سیندرلا»،  «دو دلقک و نصفی»، «فصل شکار بادبادک‌ها»، «نقره‌ای» و «دور دنیا در هشتاد روز» را به صحنه برده است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
رادیو و تلویزیون

پخش سریال «مرداب» آغاز شد

صبح امروزپخش سریال «مرداب» اثر جدید برزو نیک‌نژاد از فیلم‌نت آغاز شد. به گزارش روابط‌عمومی فیلم‌نت، همزمان با انتشار قسمت اول از سریال «مرداب» پوستر

ادامه مطلب »