روزمرگی از مشکلات زنان کارگر می‌گوید/ نگاه انتقادی به اجتماع

به گزارش هنردستان لیلی عاج نویسنده و کارگردان نمایش «روزمرگی» درباره اجرای این اثر نمایشی  گفت: «روزمرگی» در راستای تجربیات قبلی من در به تصویر کشیدن مشکلات قشر کارگر جامعه است که این بار دغدغه‌های زنان کارگر را مطرح می‌کند و قرار است از اول آذرماه در خانه نمایش مهرگان به صحنه برود.

وی ادامه داد: «روزمرگی» یک نمایش زنانه اجتماعی- انتقادی است و ۴ قصه زنانه را روایت می‌کند. کاراکترهای نمایش ۴ زن طبقه کارگر هستند که هرکدامشان به نوعی مشکلات معیشتی دارند و سرنوشتشان به شکلی به هم گره خورده است.

این کارگردان متذکر شد: یکی از کاراکترهای نمایش زن کارگری از خاتون‌آباد است که تحت حمایت جمعیت امام علی(ع) قرار داشته در حالی که فردی که از او و خانواده‌اش حمایت می‌کرده به تازگی در سوریه به شهادت رسیده و همین مساله زن را به بنیاد شهید می‌کشاند تا برای تشکر و قدردانی ردی از او پیدا کند. بقیه داستان‌های نمایش نیز در همین راستا هستند و خانواده‌های کارگری به تصویر کشیده شده‌اند که به دلیل مشکلاتی به تهران آمده‌اند.

کارگردان «قند خون» در پایان درباره انتخاب عوامل و بازیگران نمایش توضیح داد: عوامل پشت صحنه همه از هنرمندان متخصص و حرفه‌ای تئاتر هستند اما بازیگران نمایش از هنرجویان آکادمی‌ بازیگری مهتاب نصیرپور محسوب می‌شوند که من قبلا با هنرجویان این آکادمی‌ تجربه اجرای یک نمایشنامه‌خوانی را داشتم که برایم دلچسب بود. این تجربه نیز به دلیل اینکه پیش از این محمد رحمانیان استاد من بوده برایم بسیار لذت بخش است.

نمایش «روزمرگی» عنوان جدیدترین اثری است که به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج از یکم آذر در سالن شماره ۲ خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود. در این اثر که علیرضا فولادشکن تهیه‌کنندگی آن را به عهده دارد آلاله زارع‌طلب، غزل میرزایی، الناز اسماعیلی، المیرا صارمی‌ ایفای نقش می‌کنند.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «یه وقتایی دم غروب که می‌شه، می‌رم تو این پاساژا، فرقی هم نمی‌کنه پاساژ صفویه میدون ولیعصر باشه یا پاساژ میدون جلیلی ته نواب، وقتی می‌بینم مغازه‌ها مشتری ندارن حالم بد می‌شه… هی راه می‌رم و بلند بلند می‌گم ای خدا مردم پول ندارن، اینا دارن ورشکست می‌شن ای خدا مردم بدبختن…»

سایر عوامل این نمایش عبارتند از طراح صحنه: سینا ییلاق‌بیگی، طراح لباس: باران سیبی، طراح نور: رضا خضرایی، طراح گریم: سحر شمس، دستیار کارگردان: سارا سیبی، منشی صحنه: مهرناز آژند، مدیر صحنه: امین مصلایی، طراح بروشور، پوستر و ساخت تیزر: شایان کیانی، عکاس: محمدرضا علیپور، دستیاران طراح صحنه: محمدحسن درباغی فرد، ساخت دکور: سامان قوچانی، جهانگیر معانی، مدیر روابط عمومی‌و امور رسانه‌ای: مریم رودبارانی.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »