«دُرصط» امروز منتشر می‌شود/ قمصری: وفاداری به اصول هدف اصلی‌ام است

هنردستان: «دُرصط» عنوان تازه‌ترین آلبوم موسیقی علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی است که از روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش هنردستان، آلبوم موسیقی «دُرصط»، تازه ترین اثر علی قمصری آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی، از صبح روز پانزدهم اسفندماه در سراسر کشور منتشر شد. این آلبوم دو بخش دارد که در نخستین بخش قطعات «پنجره‌های مات»، «سماجت دست»، «مرا…» و «نفس زنان» و «درصط» را خواهیم شنید. دومین بخش هم اجرای زنده در کنسرت سمنان است که سه قطعه با نام‌های «سایه‌ یک سایه»، «رو به ور» و «دویدن روی آب» دارد.

 

علی قمصری درباره آلبوم «دُرصط» توضیح داده است: این واژه در این مجموعه، حاصل بار دگرگونی معنایی در قواعد حاضر موسیقی ایرانی، برای ارائه درونیات شخصی است بدون اینکه به اسلوب‌ها خدشه‌ای وارد شود. دُرصط نه غلط است نه درست. ارائه «دُرست»، را اگر بازنمایی و «غلط» را نادیده انگاشتن اصول بپنداریم، به اعتقاد من راه سوم، درصط عمل کردن، یعنی رسیدن به آفرینش هنری با وفاداری به اصول، همان هدف اصلی‌ام در خلق اثر است.

علی قمصری نوازنده تار، میثم مروستی نوازنده ویولن، ویولن آلتو و ویولنسل، کامران منتظری نوازنده تمبک و کاخن، زکریا یوسفی نوازنده دف، بندیر و سازهای کوبه‌ای و مصباح قمصری گروه اجرایی آلبوم را تشکیل می‌دهند.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »