چگونه هیتلرهای جدید در اروپا رشد کردند

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه مستند، با ظهور جریان های راست افراطی در سراسر جهان از جمله اروپا مجید عزیزی با مستند «بازگشت نازی» سراغ موضوع ریشه یابی چگونگی قدرت گرفتن این جریان ها رفته است. مستند «بازگشت نازی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عزیزی محصول خانه مستند است که به زودی برای پخش از شبکه های سیما آماده می شود.

این مستند که از پایان جنگ جهانی دوم به بررسی زمینه های شکل گیری اتحادیه اروپا می پردازد، فراز و فرودهایی را که در این بین منجر به قدرت گرفتن جریان های ناسیونالیست افراطی در کشور های اروپایی شده است مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده است.

مجید عزیزی در همین زمینه گفت: سیل زیاد مهاجران به مرزهای اتحادیه اروپا، موجب تقویت افکار ناسیونالیستی در کشورهای اروپایی شده است و آنها اکنون فکر می کنند مورد تهاجم فرهنگی و انسانی قرار گرفته اند و در یک رویکرد واکنشی تمایل به افکار ناسیونالیستی پیدا کرده اند.

وی در ادامه درباره ریشه یابی مساله ظهور مجدد جریان های راست افراط اظهار کرد: از سوی دیگر جریان های راست افراطی که ریشه در سال های دور در کشور های اروپایی دارند، زمینه را برای عرض اندام خود مناسب می بینند و با طرح شعارهایی توانسته اند شهروندان اروپایی را به خود متمایل کنند.

این کارگردان مستند در پایان بیان کرد: البته بحث استقلال درون مرزهای ملی نیز موضوع مهمی است. مخالفان اتحادیه اروپا معتقدند کشورهای اروپایی با شکل دادن پارلمان اروپا از قدرت پارلمان های کشورهای خود کم کرده اند و در حوزه روابط بین الملل نیز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مواضع مشترک این کشورها را اعلام می کنند که همین مساله نیز به استقلال این کشورها در حوزه روابط خارجی لطمه زده است.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »