خواجه نصیر سوژه تئاتر شد

به گزارش هنردستان شکرخدا گودرزی نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت اجرایی خود در زمینه کارگردانی تئاتر گفت: این روزها مشغول تمرین یک نمایش ایرانی هستم که از متون خودم نیست. این اثر بر خلاف کارهای پیشینم که بازیگران زیادی داشتند، کاری کم بازیگر است.

وی درباره عنوان، زمان و مکان اجرای اثر مدنظر افزود: هنوز مشغول تمرین هستم و قصد دارم در سال جاری این اثر را روی صحنه ببرم و بعد از قطعی شدن زمان و مکان اجرا، درباره این نمایش اطلاع رسانی می کنیم.

گودرزی درباره برنامه ریزی خود برای اجرای یک اثر نمایشی در تالار وحدت، اظهار کرد: بعد از اجرای نمایش «سهروردی» چند کار نوشته و تمام کردم که یکی از این آثار را که درباره خواجه نصیرالدین طوسی است برای اجرا به تالار وحدت ارائه داده ام.

به گفته وی، نشستی با معاون هنری وزیر ارشاد و همچنین مدیرعامل بنیاد رودکی برای اجرا این اثر داشته است.

کارگردان آثاری چون «بهرام چوبینه» و «سهروردی» در پایان سخنان خود تاکید کرد: خواجه نصیرالدین طوسی از افراد تاثیرگذار در تاریخ ایران است که مسیر تاریخی ایران را تغییر داده است. اجرای اثری نمایشی درباره زندگی خواجه نصیرالدین طوسی در راستای اندیشه ایران‌شهری و تئاتر ملی است.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »